• Diğer

Sultangazi

Sultangazi Giresunlular İftarda Buluştu

Sultangazi Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar programına Sultangazi Giresunlular Kudüs Manevi atmosferinde oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı.

Sultangazi Giresunlular İftarda Buluştu

Okunma: 464

1 Haziran 2018 12:28
-A

+A
Ramazan coşkusunun dolu dolu yaşandığı Sultangazi’de hemşeri dernekleriyle birlikte düzenlenen iftar buluşmaları her yöreden hemşehrilerin katılımıyla devam ediyor. Bu kapsamda Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi’de faaliyet gösteren Giresun derneğinin iş birliği ile iftar programı düzenlendi. Sultangazi’de yaşayan Giresunluların aynı sofrada buluştuğu programa AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı Mustafa Demir, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Enis Temel, Meclis Üyeleri, İlçe Başkan Yardımcıları Sivil Toplum Kuruluşunun temsilcileri ve çok sayıda Giresunlu katıldı.


 
Şaban Dursun, Hepinize Teşekkür Ederim

İftar Programı Kuran-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla başladı. Ardından selamlama konuşması yapmak için kürsüye gelen Sultangazi Giresunlular Derneği Başkanı Şaban Dursun; “Saygı değer misafirlerimiz ve kıymetli üyelerimiz. Geleneksel iftar programımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Burada sizlerle birlikte, birlik ve bütünlük içinde iftar yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Paylaşma, dayanışma ve kaynaşma ayı Ramazan’ın birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, yaklaşan Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum. Hepinize teşekkür ediyor, programımıza renk katan tüm misafirlerimize selam, sevgi saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.


 
Yusuf Özel, Vatanın Bütünlüğü İçin Devam

“Bu zamana kadar ülkenin değerleri, vatanın bütünlüğü, milletin gücü, ezanın sesi neredeyse sizler de oradaydınız. Sizlere söylenecek en güzel şey; yolunuza devam. Doğru bildiğiniz yolda mücadeleye devam. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. Ramazanınızı tebrik ediyor, organizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.


 
Enis Temel, Ramazanınızı Tebrik Ediyorum
 
Giresunlular iftarında konuşan CHP Sultangazi İlçe Başkan yardımcısı Enis Temal, İftarımıza katılan tüm misafirlerimize Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanımız Murat Poyraz, adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Tüm insanların Ramazan ayını tebrik eden CHP Sultangazi İlçe Başkan yardımcısı Temel, “sizlerle beraber bu Ramazan soframızda hep birlikte oruçlarımızı açtık. Bu akşam burada aynı lokmayı paylaşmaktan bize verdiğiniz hazzı hiç unutmayacağız. Giresunlu hemşerilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.


 
Av. Abdurrahan Dursun Birlik ve Beraberlik Şart
 
Giresunlular iftarında konuşan AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Abdurrahan Dursun ise, Ramazan ayının kardeşliğin pekiştiği, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği bir ay olduğunu belirterek, "Ama hepimiz biliyoruz ki İslam dünyası, coğrafyamız büyük acı ve sıkıntı içerisinde. Dünyadaki egemen güçler, bölgemizi sömürmek ve kenedi çıkarları için bölgemizi ateşe atmaktan çekinmiyorlar. Eğer bizler barış içinde huzur içinde yaşamak istiyorsak, yapacağımız tek şey birlik ve beraberlik içinde olmak” diye konuştu.


 
Altunay, Mazlumlar İçin Dua Edelim
 
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Giresunlu hemşerilerimizi iftar sofrasında ağırlamak bizleri son derece mutlu ediyor” dedi.  Altunay, Sultangazi’de huzurlu bir Ramazan geçirdiklerini belirterek şunları söyledi: “Dünyanın dört bir yanında iftar sofralarına oturamayan, zulüm altında işkence gören, toprakları, evleri işgal altında olan mazlumlar için de bu iftar sofralarında dua edelim. Dua edelim ki dünyanın dört bir yanındaki mazlum kardeşlerimiz için bu iftarlar, bu Ramazan kurtuluşlarına vesile olsun” dedi.


 
 Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

YAZARLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku