• Diğer

Sultangazi

İSİED “İstihdam ve Teşvikleri” Konferansı Düzenledi

İstanbul Sanayici İş Adamları Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (İSİED) Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde ilkini düzenlediği “İstihdam Teşvikleri” Konferansında yüzlerce esnafı bir araya getirdi.

İSİED “İstihdam ve Teşvikleri”  Konferansı Düzenledi

Okunma: 518

11 Aralık 2018 22:14
-A

+A

Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde İstanbul Sanayici İş Adamları Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (İSİED) tarafından ilki düzenlenen “İstihdam Teşvikleri” Konferansında hava muhalefetine rağmen müthiş bir katılım oldu. İSİED Genel Başkanı Hüseyin Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla start alan Konferans çok verimli geçti.  


 
Genel Başkan Yılmaz, “Hedefimiz istihdamı 2023’te beklenen hedefe yükseltmek, kayıt dışı çalışma oranını ise minimum seviyelere düşürmek olacaktır. Girişimciliği teşvik etmek esnafın sermayeye erişimini kolaylaştırmak amacıyla kamu kurumlarımız ve Sivil Toplum Kuruluşlar ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızın çalışma hayatında daha etkin, daha üretken, daha verimli ve aynı zamanda daha mutlu olmalarını sağlamak için kamu kurumlarının çabalarını önemsediklerini belirtti.
 

  
İstanbul Sanayici İş Adamları Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (İSİED) Kurucusu ve onursal başkanı Ramazan Altan yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Örnek Projelerimizle Esnaf ve Sanatkarlarımıza yeni Kapılar açıyoruz. İstanbul Sanayici İş Adamları Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (İSİED) esnaflara hayatlarının her kademesinde fırsat eşitliği sağlama konusunda bir çok ülkeye örnek seviyede olduğunu vurgulayan Altan, Esnafımız, sanatkarlarımız ve İş Adamlarımız ne kalitede eğitim alırlarsa toplumun ufku o kadar açık olur. Eğitimi ve farkında lığı yüksek olan bir esnaf eğitimi ve farkındalığı yüksek olan bir nesil anlamına gelmektedir. Esnaf ve sanatkarlar çalışma hayatına ne ölçüde dahil olurlarsa ekonomi o ölçüde gelişimi, dinamizmi ve sürekliliği içinde barındırır” dedi.


 
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Salonda bulunan esnaf ve sanatkarları selamlayan bir konuşma gerçekleştirdi. Esnaf ve sanatkarların bu ülkenin önemli bir gücü olduğuna vurgu yapan Altunay, son yıllarda İş Kur ve diğer resmi kurumların Sivil Toplum Kuruluşları ile ortak çalışmalar yürüterek önemli projelere imza atıldığına vurgu yaptı.


 
İş Kur Sultangazi İlçe Müdürü Cihan Kapucu ise yaptığı konuşmada salonda bulunan esnaf ve sanatkarların umut kaynağı oldu. Yapılan “İstihdam Teşvikleri”  Konferansında verimli konulara parmak basıldı.


 
   
  

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
İrfan zerey 11 Aralık 2018 23:57

Katılım sağlayan herkeze teşekkürler market 55 yönetim kurulu bşk.

Cevapla

YAZARLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku