• Diğer

Sultangazi

CHP YSK’da Oy Nöbetine Devam Ediyor

31 Mart Yerel seçimleri resmi olmayan sonuçlarına AK Part’nin itiraz etmesi üzerine İstanbul’da yeniden oyların sayımı devam ederken CHP Sultangazi İlçe Örgütü Hamza Yerlikaya Spor Kompleksinin içinde ve önünde kamp kurarak Sultangazililerin oyuna sahip çıkıyor.

CHP YSK’da Oy Nöbetine Devam Ediyor

Okunma: 2338

2 Nisan 2019 22:08
-A

+A

Yerel yönetim seçimleri için tüm İstanbul’da olduğu gibi Sultangazi’de de itirazlar yapılmıştı. İlk açıklanan ve resmi olmayan sonuçlara göre CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 29 000 oy farkla İstanbul’u kazanmış, AKP zaman kaybetmeden sonuca itiraz etmişti.


 
Ancak, AKP bazı sandıklar için YSK’ya itiraz etmiş ardından ilk olarak geçersiz oylara sonra İstanbul genelinde yapılan sayımlara itiraz etmesi üzerine YSK avukatlar ve parti temsilcilerinin gözetiminde sayım işlemleri yeniden yapılmaya başlanmıştır. Oyların sayılmaya başlanması üzerine gece ve gündüz CHP ilçe örgütü ve Kütahya, Adana ve Afyon Millet Vekilleri ile birlikte tam kadro YSK çevresinde karargah kurarak Sultangazililerin oyuna sahip çıkıyor.


 
Özellikle seçim çalışmaları kapsamında yoğun mesai anlayışı ile seçmenlere ulaşma adına çalışan CHP Sultangazi Millet İttifakı Adayı Mimar Haluk Bozkurt, İlçe Başkanı Murat Poyraz ve Kurmayları seçimden sonra da çalışmaya devam ediyor. Kesin olmayan sonuçla birlikte, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Sultangazililerin hakkını koruma adına CHP’liler YSK’nın önünde ve çevresinde hem kamera sistemi kurarak, hem de kamp kurarak kuş uçurtmuyorlar.YSK’ya verilen kişilerin listesinde yar alan partililer YSK’nın güvenlik kameralarının yanı sıra oylarının tutulduğu salonun çevresinde ve salonda sürekli olarak gezerek oylarına sahip çıkıyor. CHP Kütahya, Adana ve Afyon Millet Vekilleri, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, CHP Sultangazi İlçe Sekreteri Kemal Avseren ve Meclis üyeleri ve ilçe örgütü YSK’nın çevresinde gece ve gündüz bulunarak Sultangazililerin oylarına sahip çıkıyor.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

YAZARLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku