• Diğer

Sultangazi

Çankırılılar‘dan Boğazda Coşkulu İftar

Sultangazi Çankırılılar Derneği yüzlerce Çankırılının katılımıyla gerçekleştirdiği gönül sofralarının ilki İstanbul boğazında tekne iftarında Başkan Mevlüt Kandemir’in önderliğinde birlik ve beraberliğin en canlı örneği sergilendi.

Çankırılılar‘dan Boğazda Coşkulu İftar

Okunma: 806

11 Haziran 2017 16:02
-A

+A

Sultangazi Çankırılılar Derneğinin düzenlediği iftar sofralarının ilki İstanbul Boğazında tekne turuyla gerçekleşti. “Çankırılıların Gönül sofrası” adını verdiği ilk iftara vatandaşın geniş katılımı dikkat çekti. Bugün İstanbul Boğazında gerçekleşen Sultangazi Çankırılılar Derneğinin Yönetim Kurulu, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve yüzlerce vatandaşın hazır bulunduğu tekne iftarında birlik ve beraberliğin en canlı örnekleri sergilendi. İftar öncesi yapılan tasavvuf müziği dinletisinden sonra ezanın okunmasıyla yüzlerce kişi hep birlikte dua ederek iftarlarını açtılar.


Kandemir, Sizlerle Birlikte Olmak Bir Ayrıcalık

İstanbul Boğazında teknede kurulan “ Çankırılılar gönül sofralarını” gezen ve vatandaşlardan büyük ilgi gören Sultangazi Çankırılılar Dernek Başkanı Mevlüt Kandemir, iftar öncesi yaptığı konuşmada,  Bu Güzel Ramazan akşamında sizlerle olduğum için Rabbime Şükrediyorum. Diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü. “Sizlerle, bu mübarek akşamda birlikte olduğum için rabbime şükrediyorum. Sizin yüzünüzdeki tebessüm, sizlerin mutluluğu benim mutluluğumdur. Allah yüzünüzdeki bu tebessümü eksik etmesin. Daha güzel yarınlarda, daha güzel bir Tekne iftarında buluşmak üzere hepinize şükranlarımı sunuyorum” dedi.


 
Çankırılılar Boğazın Serinliğinde İftar Açtılar
 
Sultangazi Çankırılılar “Gönül Sofraları”nı bu yıl ilkini gerçekleştirdiği İstanbul Boğazı’nın serin sularında da kurdu.  Sultangazi Çankırılılar Dernek yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları üyeleri ve vatandaşlar, İstanbul Boğazı’nın mavi ve serin suları üzerinde boğaz turu eşliğinde iftarlarını açtılar. Sultangazi Çankırılılar Dernek Başkanı Mevlüt Kandemir, İstanbul Boğazında gerçekleştirilen tekne iftarında orucunu açtıktan sonra vatandaşlarla bol bol sohbet etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

YAZARLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1