• Diğer

Sultangazi

Bozkurt, HMA Tekstil Çalışanlarıyla Buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Uğurmumcu Mahallesinde bulunan HMA Tekstil çalışanları ile buluştu.

Bozkurt, HMA Tekstil Çalışanlarıyla Buluştu

Okunma: 2069

28 Mart 2019 21:39
-A

+A

Uğurmumcu’da faaliyet yürüten HMA Tekstil şirketini ziyaret ederek çalışanlarla bir araya gelen CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, “ Bu ilçe için birlikte çalışıp birlikte üreteceğiz” dedi. Mimar Haluk Bozkurt, “ Uzun yıllardan beri faaliyet gösteren, yüzde 95’i kadın olmak üzere yüzlerce kişinin üretim yaptığı tekstil şirketini ziyaret etti. Bozkurt’a CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz ve meclis üyesi adayları eşlik etti. Tekstil ziyaretinde çalışan işçilere kolaylıklar dileyip sohbet eden Bozkurt, Sultangazi’yi yaşanılır bir ilçe yapma sevdasında olduklarını vurguladı. İşçilerin ve iş dünyasının meseleleriyle yakından ilgileneceklerini, Sultangazi’yi her alanda öncü ve marka haline getirmek için gayret edeceklerini belirten Bozkurt, “ Birlikte üretecek, çalışacak, rekabet gücümüzü artıracağız” açıklamasında bulundu.


 
En Büyük Gücümüz İnsan Kaynağımız
 
Sultangazi’nin çalışkan ve üretken bir İlçe olduğunu söyleyen CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, “ İlçemiz Spor ayakkabıcılık üretiminde Türkiye birincisi. Türkiye’de üretilen spor ayakkabılarının yüzde yetmişi Sultangazi’de üretilmektedir. On binlerce insanımız tekstil atölyelerinde çalışmaktadır. İlçemizin üretimde ki başarısı ve vizyonu ile Türkiye’ye örnek haline getireceğiz. Yerelden başlandığına inandığımız kalkınma ve demokrasinin özünü birey olarak görüyoruz. Sultangazi’mizin en büyük gücü insan kaynağı. Bu işe verdiğiniz emek, ilçemiz için üretiyor olmanız beni gururlandırdı” dedi.


 
Çalışan Annelerin Sorununu Çözmek İçin Kreş Açacağız
 
Zorlu hayat şartları nedeniyle çalışmak zorunda kalan ya da, iş hayatına atılan kadınlarımızın en büyük sorunu çocuğunu gönül rahatlığıyla bırakabileceği bir yer. Biz her mahalleye en az iki tane kreş yaparak bu sorunu çözmeye çalışacağız. Yoksul ihtiyaç sahibi 2 000 aileye ayda 400 TL yardım yapacağız. Yeni istihdam alanları yaratarak işsizliğe çare arayacağız. Meslek okulları kurarak kalifiye eleman ihtiyacını karşılayacağız” dedi.   
 
                               
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

YAZARLAR

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku