• Diğer

Sultangazi

Gülen Güneş’ten Muhteşem Piknik

Merkezi Sultangazi’de bulunan Gülen Güneş Rehabilitasyon merkezinin organize ettiği. Engellilerin gönüllerince eğlendiği Sultangazi Hacı Bektaşi Veli Kent ormanında düzenlenen geniş kapsamlı muhteşem piknik etkinliğinde bir araya gelindi.

Gülen Güneş’ten Muhteşem Piknik

Okunma: 507

27 Haziran 2018 23:39
-A

+A

Gülen Güneş Rehabilitasyon Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Bahriye Karatay’ın önderliğinde organize edilen pikniğe Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Rana Büyüksoy Danışman, Sultangazi AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ramazan Altan, Habipler Cemevi Başkanı Orhan Satılmış, Sultangazi Rizeliler Dernek Başkanı Hasan Başça, Sultangazi AK Parti Engelliler Kordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Çalık, İEM Derneği Eski Başkanı Mehmet Hanifi Emre, UMODER Dernek Başkanı Fatma TOPARLAK ve Serpil SOYLU, Sultangazi CHP Kadın Kolları Başkanı Sennur Sırbudak ve Ekibi, Sultangazi HDP Eşbaşkanları Atilla BAHÇIVAN ve Zübeyde İNCE, Gazi Spor Klübü Başkanı Kemal GÖÇER, Ak Parti Meclis Üyesi Remzi ŞANLAN, ÖNSİAD Başkanı Rasim ERDOĞDU ve Yönetimi, TSD Yönetim Kurulu Üyesi Ümit ÇAĞLAYAN, İşitme Engelliler Federasyonundan Ülbiye DİLGÜDEN, Sultangazi Engelliler Merkezinden Ayten ZONTUL, 75.Yıl Mahallesi Muhtarı Sedat ÇETİNTAŞ, Avrupa Tıp Merkezinden Tuncay Bey, Gaziosmanpaşa Medicalpark Hastanesi Fizik Tedavi Bölüm başkanı Salih Bey, Akparti Kadın Kolları EKM’den Sadiye Seyhan, engelli dernek yöneticileri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
 
 
 
Orhan Satılmış, Sizlerle Bir Arada Olmak Huzur Veriyor
    
Habipler Cemevi Başkanı Orhan Satılmış, Piknikte yaptığı değerlendirmede engellilerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, onlarla beraber olduğunda ayrı bir huzur bulduğunu belirtti. Engellilerle ve aileleriyle her fırsatta bir araya gelmeye çalıştıklarını aktaran Orhan Satılmış, "Her zaman sizlerin yanında ve yakınında olmaya çalışıyoruz. Ne zaman ihtiyacınız olursa yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Kapımız ve gönlümüz sizlere her zaman açık olacaktır. Engelli vatandaşlarımıza karşı herkes üzerine düşen görevi yerine getirirse, hepimiz mutlu ve huzurlu bir hayat yaşarız." dedi.


 
Ramazan Altan, Toplumumuzun Ayrılmaz Bir Parçası
 
Engelliler için artık ülkede büyük kolaylıklar sağlandığını belirten Ramazan Altan, "Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engelli vatandaşlarımıza yapılan yasal düzenlemelerle, eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, engelli istihdamındaki ayrımcılığın önlenmesine kadar her türlü hizmeti veriyoruz. Onları aldıkları hizmetlerden dolayı mutlu görmek bizi daha çok mutlu ediyor. Bugün burada düzenlenen piknikte engelli bireylerimiz ve aileleriyle bir araya geldik. Çeşitli sosyal aktivitelerle sık sık bir araya gelerek onların mutluluklarına ortak olmanın heyecanını bizde yaşıyoruz. Beni bu güzel gününüze ortak ettiğiniz için teşekkür ederim." dedi.


 
Bahriye Karatay, Artık Kendilerine Özgüven Duyuyorlar
 
Piknikte engelli vatandaşlarla teker teker ilgilenerek sohbet eden Bahriye Karatay, " Engelli vatandaşlarımız için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Kurumumuz güzel çalışmalar yaptı. Engelli vatandaşlarımız, Kurumumuzun yaptığı çalışmalar neticesinde, artık kendilerine özgüven duyuyor, hayatın her alanında ´ben de varım´ diyebiliyorlar. " ifadesini kullandı. Piknik programına katılan engelliler ve aileleriyle yakından ilgilenen Gülen Güneş Yönetim Kurulu Başkanı Bahriye Karatay, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.


 
Oya Akkuzu, Gönüllerince Doyasıya Eğlendiler
 
Oya Akkuzu,  “gelenek haline getirilen etkinliğin bu yıl altıncısını düzenlediklerini belirterek, engelli vatandaşların güzel bir gün geçirmesine katkı sağladıklarını aktardı. Kostüm yarışması başta olmak üzere Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği geleneksel engelliler pikniğinde, engelli çocuklar, gençler ile aileleri ve pikniğe katılanlar doyasıya eğlendiler” dedi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1