• Diğer

Sultangazi

Gençlik Kolları 3.olagan kongresi yapıldı.

Ak Parti Sultangazi Gençlik Kolları 3.olagan kongresi yapıldı. Tek liste gidilen seçimde Onur Uygun 2.kez gençlik kolları Başkanı oldu. Hamza Yerlikaya Spor Kompleksinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Sultangazi Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun yaptı.

Gençlik Kolları 3.olagan kongresi yapıldı.

Okunma: 1353

10 Nisan 2018 02:38
-A

+A

Kongreye İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, , İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ensar Topçu, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti İlçe Gençlik Kolları asil ve yedek üyeleri ve tüm partililer katıldı.Onur Uygun; “Çok Saygıdeğer Bakanım, İl Gençlik Kolları Başkanım, Sayın Milletvekillerim, Değerli ilçe Başkanım, Belediye Başkanım, Kıymetli Misafirler ve tabi olmazsa olmazlarımız, birlik ve beraberliğimizin harcı, güçlü Türkiye'nin teminatı Sultangazi’li yürekli genç kardeşlerim; Gençlik Kolları 3. Olağan Kongremize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bugün Sultangazi Gençliği olarak tarihi günlerden birini daha yaşarken, aynı zamanda büyük bir heyecanı, büyük bir aşkı, büyük bir mutluluğu da tüm kalbimizle hissediyoruz. İşte tam da bizi biz yapan, geleceğe umutla bakmamıza vesile olan, Bizi geleceğe dair iffikateşleyen hissiyat, bu salondaki şu an yaşadığımız hissiyattır. Bizi geleceğe dair yüreklendiren hissiyat, Çanakkale'de Seyit Onbaşı'nın yüreğindeki iman hissiyatıdır! Bizi gelecek adına iri ve diri tutan hissiyat, İstanbul'u 21 yaşında fetheden Fatih Sultan Mehmet’in, aklından ve yüreğinden geçen hissiyattı!

Ve Bize bu ruhu nakşeden hissiyat; Batılın gözlerinin içine baka baka "DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR!" diyen davamızın lideri, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın duruşu, cesareti, aklı ve imanıdır!
Kıymetli misafirlerimiz; 11 Ocak 2015'te devraldığım ilçe Gençlik Kolları Başkanlığında, bu güne kadar işte bu ruhu, değerli yol arkadaşlarımla birlikte, yaşama ve yaşatma çabası içerisinde olduk. Rabbim Bizi bu hissiyattan koparmasın. Rabbim Bizi doğruluktan ayırmasın. İlçe Başkanlığını devraldığım kongreden bugüne dek, gerek Dünya ve gerekse de Ülkemiz zor bir konjonktürden geçti. Dünya, başta Ortadoğu coğrafyası üzerinden güç savaşları veriyorken; Ülke olarak hem bu küresel süreçleri takip ettik hem de yurt içinde de önemli süreçler yaşadık. Bu süreçlerin ilki 7 Haziran Genel Seçimleriydi.
Bu süreçte Ak Parti Sultangazi Ailesi olarak çok iyi bir seçim süreci geçirmemize ve bu sürecin sonunda da ilçe oyumuz itibariyle İstanbul’da en üst sıralarda yer almamıza ve ülke genelinde de Parti olarak 1. Parti olmamıza rağmen hepimizin malumu;  genelde çıkan sonuç tek başına iktidar olmamız için yeterli değildi maalesef.


 
Yine son kongremizden bu güne yaşadığımız önemli süreçlerden biri, 7 Haziran Genel seçimlerinin devamı niteliğinde olan, 1 Kasım seçimleri süreciydi. Yine Sultangazi Ak Parti Ailesi olarak her seçimde olduğu gibi bu seçimde de canla, başla, gece gündüz demeden çalıştık. Bu sefer şükürler olsun ki tek başına iktidar olabilecek oy oranını ülke genelinde yakalamış olduk.
Tabi bu 2 seçimden önemli dersler de çıkardık ve gördük ki; Ak Parti olarak değil yenilmek veya 2. arti olmak, Bizim en ufak bir yalpalama ksümüz dahi bulunmamaktadır.
 
Ülke olarak geçirdiğimiz bu süreçlerden sonra, hızlı bir toparlanma ve diriliş yaşarken, bu sefer de alçakça ve haince bir darbe ve işgal girişimi yaşadık. Eli kanlı, Vicdan, Ahlak, Merhamet ve insani tüm duygulardan uzak dış mihrakların oyuncağı ve maşası olmuş, Türkiye ve İslam düşmanı bir yapı; o gece birliğimize ve beraberliğimize kastetmek istedi!! Terör tarihinin, en alçak terör örgütü olarak kaydettiği bu örgüt, 15 Temmuz 2016 gecesi, bu ülkenin başına bir kara bulut gibi çökmek istedi! Tabi o gece Cumhurbaşkanımızın dik ve korkusuz duruşuyla; Vatan sevdalısı milyonlar sokaklara ve meydanlara döküldüler. Eli kanlı bu alçak örgüt her türlü silahı kullanmaktan çekinmezken, vatan sevdalısı milyonlar çıplak elleriyle, onların ellerinde bulunan tanka topa silaha dur dediler! 0 gece sabaha kadar süren bu direniş, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın müdahaleleri ve ülkemizin her yerinde milyonlarca kişinin bu darbe ve işgal girişimine karşı aldığı tavır, bu alçak örgütün kirli emellerine ulaşmasını engellemiştir! Bu zafere ulaşırken, tek silahı kalbindeki iman olan 251 vatandaşımız Şehit olmuşlardır. Ruhları şad, mekânları Cennet olsun.
 
Tarih o gece liderimizin Başkomutanlığını ve Milletimizin bu zaferini not alırken; bir notu da tarihin en korkak parti genel başkanı için almıştı! 0 şahıs, tankların arasından geçip, evde kahvesini yudumlayıp televizyon izleyen ana muhalefet partisi genel başkanından başkası değildi!! İşte o alçak girişimin yaşandığı gece Sultangazi’li gençler olarak Biz de, on binlerce kişiyle sokak ve meydanlardaki yerimizi almıştık.
O kara gecenin devamında, bir aydan fazla süren demokrasi nöbetlerinde, Sultangazi’li hemşerilerimizle birlikte büyük bir coşkuyla her gece meydanlarda bulunduk!
 
Bütün bu süreçleri yaşarken Ak Parti Sultangazi ilçe Gençlik Kolları olarak hiçbir zaman duruşumuzdan taviz vermedik. Doğal liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın söylemlerini kendimize daima rehber edindik.
Sözlerimi toparlarken; Sultangazi 3. Olağan Gençlik Kongremizde Şahsıma teveccüh gösterip, adaylığım yönünde karar veren Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanım Sayın Melih Ecertaş'a ve İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanım Sayın Taha Ayhan'a en kalbi duygularımla teşekkürü bir borç bilirim. Bayrağı kendisinden devraldığım, hâlihazırda Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Sayın Ensar Topçu Başkanıma ve kurucu ilçe Gençlik Kolları Başkanım Sayın Eyüp Erdal'a çok teşekkür ediyorum. Kuruluşundan bu güne Gençlik Kolları teşkilatımıza emek veren bütün genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Tabi özellikle mevcut Yönetim Kurulu Üyelerime, Mahalle ve Komisyon ekiplerinde görev alan genç kardeşlerime de çok teşekkür ediyorum. Ve siz kıymetli misafirlerimize, teşriflerinizden dolayı en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, Kongremizin İlçemiz ve Partimiz için Hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden diliyorum. Sağ olun var olun, Allah'a emanet olun” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1