• Diğer

Sultangazi

Gazi Cemevi’nde Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Dolayısıyla Gazi Cemevi’nde ki etkinliğe katıldı.

Gazi Cemevi’nde Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlandı

Okunma: 1053

9 Mart 2019 09:10
-A

+A

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Gazi Cemevi’nde düzenlenen programla kutlandı. Gerçekleştirilen programa Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karadaş, CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, HDP Sultangazi Belediye Eş Başkan Adayı Aygül Sincar Karataş, CHP Kadın Kolları Başkanı Sennur Sırbudak ve yüzlerce kadın katıldı. Konferans salonuna sığmayan kadınlar koridorlardan etkinliği izlemek zorunda kaldı. Etkinlikte siyasilere konuşma hakkı verilmezken, programda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili bir açıklama yapan Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karadaş, “ 8 Mart’lar kadının, örgütlenme ve eşit yaşam hakkı için mücadele günlerinin simgesidir” dedi.


 
Hıdır Karadaş, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi. Ülkemizin birçok yerinde hala kadına şiddet meşru görülüyor. Ayrıca şiddet gören kadınlarımızın çoğu, kocalarının kendilerini dövmelerini haklı buluyor. Kadına yönelik cinsel, bedensel ve psikolojik şiddet çok zaman ceza bile almıyor. Kadınlarımıza şiddet reva görülüyor. Kadın anadır, kadın topraktır bunların kimse farkında bile değil. Biz Alevi Cemevleri olarak eşit, adil ve özgür bir yaşamdan yanayız. Ben 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlarımızın Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.” Dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku