• Diğer

Sultangazi

Gazi Cem Evi’nde Karadaş Güven Tazeledi

Gazi Eğitim Kültür Vakfı Gazi Cemevi 6. olağan kongresini Gazi Cemevi Konferans salonunda gerçekleştirdi.

Gazi Cem Evi’nde Karadaş Güven Tazeledi

Okunma: 2854

4 Kasım 2019 19:51
-A

+A

Gazi Eğitim Kültür Vakfı Gazi Cemevi 6. olağan kongresini Gazi Cemevi Konferans salonunda gerçekleştirdi.Sultangazi İlçesi Gazi Mahallesinde bulunan Gazi Cemevi Eğitim ve Kültür Vakfı konferans salonunda yapılan 6. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Hıdır Karadaş yeniden başkanlığa seçildi.Kongrede divan başkanlığına AKD Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynel Odabaş, Cevahir Düzgün, Ergin Turan, Arzu Tali ve Gülüzar Güzel seçildi. Saygı duruşunun ardından Divan Başkanı Zeynel Odabaş şu konuşmayı yaptı.“ Karanlığı aydınlatan ışığa ne mutlu, karanlığa kurşun sıkacağınıza bir mum yakın yeter. Bizim ışığı kutsamamızdaki temel sebeplerden birisi Alevi canlar olarak karanlığı yok ettiği için biz ışığa sahip çıkıyoruz. Bugün yıllardır büyük bir arzu ve istekle Gazi başta olmak üzere tüm İstanbullulara hizmet eden Gazi Cemevi’mizin 6. olağan kongresindeyiz. Bu kongrenin başta Gazi Halkımıza, İstanbul’umuza ve Tüm Alevi canlara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.Sözlerimizi Tuttuk

Kongrede konuşan mevcut başkan ve başkan adayı Hıdır Karadaş, göreve geldiklerinde verdikleri sözleri tutuklarını belirtti. Karadaş, “ yaptığımız projelerde Gazi halkımızın, sivil toplum kuruluşlarının büyük katkıları oldu. Buradan Cemevi’mize katkı sunan tüm canlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Gazi Cemevi Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Hıdır Karadaş, konuşmasını şöyle sürdürdü. “Ben başkanlığa seçildiğim gün tüm yönetimden rızalık istedim. Bütün arkadaşlarım da o gün bana rızalık verdi. Yönetim kurulumun 3 yıldır her kararda rızalık verdiği için kendilerine teşekkür ediyorum. Tabii ki kongreyi aldığımız günden bu yanı yapmış olduğumuz çalışmaları sizinle paylaşmak istiyorum. İlk geldiğimiz günden itibaren yol haritamızı belirledik. Gazi Cemevi Eğitim Kültür Vakfı olarak yol haritasını belirleme noktasında geldik burada canlarımızla dedeler kurulumuzun huzurunda ikrarlaşarak onlardan müsaade isteyerek yolumuza devam ettik. Başlangıcımız budur bu başlangıçtan sonra gazi Eğitim ve Kültür Vakfı olarak komisyonlarımızı oluşturduk.Eğitim komisyonumuz, gençlik komisyonumu, kadın komisyonumuz, demokratik kitle ve esnaf komisyonumuz olmak üzere bütün komisyonlarımızı yaptık. Oradaki çalışmalarda öncelikle Gazi Eğitim ve Kültür Vakfının sadece cenaze erkânının yürütüldüğü, sadece inanç merkezi olması noktasından öte tabii ki bunlar bizim kutsalımızdır olması gerekendir. Bir şeye daha karar verdik. Dedik ki gazi Eğitim ve Kültür Vakfı aynı zamanda okul olaraktan faaliyet bulundu. Diyerek başladığı konuşmasının ardından seçim yapıldı.
 Gazi Cemevi Eğitim ve Kültür Vakfı 6. Olağan Kongreye gitti. Vakfın yeni dönemdeki başkanını belirleyecek olan kongrede mevcut başkan Hıdır Karadaş 345 oyla tekrar başkanlığa seçildi.

Diğer aday İsmet Elmas’ı geride bırakan Hıdır Karadaş, 2. kez başkanlık görevini üstlendi.


 
Yönetim Kurulu Asil

Hıdır Karadaş Başkan
Şükrü Yıldız
Arzu Erdoğan
Süleyman Polat
Doğan Göl
Berna Güzel Gündüz
Ali Erol
Murat Arslan
Kazım Recber

Yedekler

Mehmet Taş
Filiz Barın
Hüseyin Yaşar
İzzet Dündar
Nurcan Güzel
Bülent Çavuş
Mahir Şahin
Kenan Korkmaz
Serdar Baş Gürboğa

Denetim Kurulu Asi

Eyüp Güneysel
Hüseyin Bayturan
Serkan Şahin

Yedek

Ali Dursun Aydoğan
Hasan Akgündüz
Halil Ulusoy


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku