Sultangazi

Fedai Karakol, Yeniden Başkan Seçildi

BBP Gaziosmanpaşa 11 İlçe Kongresi görkemli bir şekilde gerçekleşti. “ Bugün geldiğimiz noktada PKK terör örgütüyle mücadelede büyük bir kararlılık var” şiarıyla gerçekleşen kongre muhteşem bir atmosferde gerçekleşti.

Fedai Karakol, Yeniden Başkan Seçildi

Okunma: 526

8 Ağustos 2017 19:12
-A

+A

İstanbul İli Gaziosmanpaşa ilçesi 11. olağan Kongrede, İlçe Başkan adayı Fedai Karakol birlik ve beraberlik mesajı verirken, yeniden bu ulvi göreve layık görüldüğü için delegelere teşekkür etti.


 
Kongrenin yapıldığı salonu hınca hınç dolduran BBP’liler sloganlarla hem partisine hem de yeniden ilçe başkanı seçilen Fedai Karakola destek verdiler. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Desteci’nin salona girişi büyük tezahürata neden oldu. Alkışlarla ve sloganlarla karşılanan Desteci, kongrede şunları söyledi.


   
DESTECİ ÜLKEMİZ KUŞATILMIŞLIKLA KARŞI KARŞIYA
 
 
Mustafa Destici; Ülkemizin çok zor bir süreçten geçtiğini, hem kuzeyden, hem doğudan, hem güneyde ve hem batıdan kuşatılmışlıkla karşı karşıya olduğunu söyledi.
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresinde konuştu.


 
ÜLKEMİZ ÇOK ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR
 
 
Coşku dolu genel kurulda, atılan sloganlar eşliğinde kürsüye gelen Genel Başkan Mustafa Destici, "Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Büyük Birlik Partisi'nin kurulduğu yıllardaki dönemlerde Türkiye'nin, Türk ve İslam dünyasının, coğrafyamızın problemleri vardı. Ama 24 yılsonunda geldiğimiz noktada, bugün o günden daha fazla problemlerle karşı karşıyayız. Problemlerimiz çözülmedi, ağırlaştı. Türkiye üzerindeki baskı azalmadı, arttı. Türkiye'nin kuşatılmışlığı azalmadı, arttı. Türkiye hem kuzeyden, hem doğudan, hem güneyde, hem de batıdan bir kuşatılmayla karşı karşıya. Suriye'nin kuzeyinde Amerika Birleşik Devletleri YPG ve PYD ile birlikte Türkiye'yi kuşatmaya çalışıyor. Amerika 900 TIR yardım yapmış terör örgütüne. Ondan sonra terörle mücadeleden bahsediyorlar. Biz Türkiye olarak PKK eşittir PYD dedikçe Amerika Birleşik Devletleri PYD'ye silah göndermeye devam ediyor" dedi.
 
 


"BU MÜCADELEYİ SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ"
 
"İçeride de problemlerimiz var. Terör problemi bunun başında geliyor" diyen Genel Başkan Desteci, "Bugün geldiğimiz noktada PKK terör örgütüyle mücadelede büyük bir kararlılık var. Terör örgütünün tüm unsurlarına karşı topyekun bir mücadele sergilenmekte. Biz Büyük Birlik Partisi olarak bu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Özellikle bu mücadelenin Suriye'nin kuzeyinde yer alan PYD-YPG ve Irak'ın kuzeyinde yer alan PKK'yı da kapsamasını ve oralara da operasyonlar düzenlenerek PKK'nın kaynağında kurutulmasını gerektiğini bir kere daha buradan ifade etmek istiyorum" ifadesini kullandı.
 

 
DESTECİ, "O ZAT BİR HAİNLİKTE BULUNDU"
 
Genel Başkan Mustafa Destici konuşmasında AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan'ın "Yeni bir devlet kuruyoruz" sözü ile ilgili olarak, "16 Nisan'da Türkiye; artık darbe anayasasının ürünü olan anti demokratik bir yönetim sisteminden kurtularak tamamen hür seçimlerle oluşmuş, parlamentonun hazırladığı ve daha sonra da halkın oyuyla yapılan sistem değişikliyle yönetilecek. Şimdi bazı televizyon programları tartışmalarında yorumculardan bir tanesi kanaatimizce; iktidara, Cumhurbaşkanına, ya da iktidar çevrelerine yaranma maksadıyla zevzeklik yaparak 'Eski devlet yıkılıyor, yeni bir devlet kuruluyor' gibi hiçbirimizin kabul etmeyeceği bir cümleyle izah etmeye çalıştı. Bizim de ismimizi kullanarak böyle bir zevzeklik, hatta ihanet diyebileceğimiz bir hainlikte bulundu. Bir kere bunu reddettiğimizi buradan açık ve net bir şekilde ilan ediyorum. Bir kere herkes şunu kafasına soksun; Türkiye Cumhuriyeti Devleti Allah'ın izniyle ilelebet payidar olacaktır" diye konuştu.


 
BBP’SİNE ÜYE OLDULAR
 
Kongrede, Fedai Karokol güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı olurken; Gaziosmanpaşa eski DP İlçe Başkanı İsmail Yamak ile, DSP Gaziosmanpaşa eski ilçe başkanı Ayati Tunca Büyük Birlik Partisine üye oldu. Eski ilçe başkanlarının rozetlerini Genel Başkan Mustafa Destici takarak 'Büyük Birlik Partisine hoş geldiniz. Hayırlı olsun' dedi.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku