• Diğer

Sultangazi

Eyüp Kabaktaş, CHP’de Mutlaka Ön Seçim Olmalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 31 Mart 2019 yerel yönetim seçimlerine hazırlanırken, Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren Eyüp Kabaktaş “ Ben ön seçimle adayların belirlenmesinden yanayım. Aksi taktirde yanlış tercihler yapılır” dedi.

Eyüp Kabaktaş, CHP’de Mutlaka Ön Seçim Olmalı

Okunma: 822

7 Ekim 2018 23:15
-A

+A

Yerel seçimlerin yeni bir siyaset anlayışının ve demokrasi mücadelesinin başlatılması için bir fırsat olduğunu üstüne basa basa anlatmaya çalışan Kabaktaş, “ Yerel yönetim seçimlerinde aday belirleme yetkisi, ön seçimle parti tabanına verilmeli. Bu partinin mutfağından gelen Demokrasi ve özgürlüğü özümsemiş, bu işin hamallığını yapmış özellikle CHP’ye oy veren seçmen ve partililer belirlemeli” dedi.

Kabaktaş, “ Yerel Yönetim seçimlerinde hedef Sultangazi’de Belediye Başkanlığını almak, CHP bayrağını dikmek, CHP’yi Türkiye ve İstanbul’da iktidara taşımak önceliğimiz olmalı”.  Kabaktaş konuşmasına şöyle devam etti. “ Parti’nin adayları hem belediye başkanı, hem belediye meclis üyesi, hem de Büyükşehir Belediye meclis üyesi adayları kayıtsız şartsız olarak parti üyeleriyle yapılan ön seçimle belirlenmelidir. Adayların halkla bütünleşmesi, halkın desteğini alabilmesi ve toplumda adayların ve partinin heyecan yaratabilmesinin tek ve mutlak koşulu ön seçimdir. Ön seçimden çeşitli gerekçelerle kaçmak, telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açacaktır” dedi.

“Biz geçen hafta Ankara’ya gittik. Ankara’da bir otelde Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Muharrem Erkek ile yaptığımız görüşmede ön seçim talebimizi ısrarla dile getirdik. Kişi olarak bende ön seçim olması halinde Meclis üyeliğine adayım. Ön seçimle belirlenecek adaylar CHP’yi birkaç adım daha ileri taşıyacağını umut ediyorum” dedi.  

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1