• Diğer

Sultangazi

Esentepe Halkı Haydar Polat’ı İstiyor

İstanbul İli Sultangazi İlçesi Esentepe Mahallesi’nde 5 yıldır muhtarlık yapan Haydar Polat, yeniden muhtarlığa aday olduğunu halkın desteğini arkasına alarak açıkladı.

Esentepe Halkı Haydar Polat’ı İstiyor

Okunma: 2664

15 Kasım 2018 22:46
-A

+A

Sultangazi’nin en çalışkan muhtarlarından biri olan Haydar Polat, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinde yeniden muhtar adayı olduğunu açıkladı. Esentepe Mahallesi’nde 2014 yılından beri muhtarlık yapan Haydar Polat, mahalle halkının isteği doğrultusunda yeniden aday olduğunu söyledi.


 
Esentepe Mahallesi’nde bulunan Sinem Düğün salonunda yaptığı açıklamada 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde yüzlerce mahalle sakininin desteğini arkasına alarak adaylığını perçinledi.



Alkışlar arasında kürsüye davet edilen Muhtar Haydar Polat şöyle konuştu. “Demokrasiye olan inancımız, insanlığa olan sevgimiz hiçbir zaman eksilmedi”. Hep bu doğrultuda mücadele ettik. Muhtarlığa ilk seçildiğim günkü heyecanımdan hiçbir şey kaybetmeden halkımın çıkarlarını hep kendi çıkarlarımın üstünde tutum. Eğitimden, sağlığa, spordan, kültüre mahallemde ne eksikse el etek öpmeden, kimsenin önünde eğilmeden bunların en doğal hakkımız olduğunu bilerek mücadele ettim.


 
Kangrene dönüşen taşocaklarından dolayı astım bronşit olan, solunum güçlüğü çeken çocuklarımızı kurtarmak adına eylemlikler düzenledim. Hala bu eylemlikler yüzünden yargılanmaktayım. Her yıl Kurban Bayramında mahalle sınırlarımız içerisinde kurulan 700 Adet kurban çadırları yüzünden aylarca koku ve sinekle savaşmak zorunda kalıyorduk. Gerekli girişimlerde bulunarak bu sayıyı 200’e kadar düşürdük. İnşallah önümüzdeki yıl tamamen kaldıracağız. Beton santrali yüzünden tepemize yağan toz ve çamurdan kurtulmak için girişimlerimiz sonuç verdi. Beton santrali mahalle sınırlarımız içerisinden kaldırıldı. Her kış birkaç ayı karanlıkta geçiren mahalle halkımın çilesini göz önüne alarak BEDAŞ ile yaptığımız görüşmeler neticesinde 8 trafoyu 50 trafoya çıkararak elektrik kesintilerini asgariye indirdik. Eğitim konusunda çektiğimiz sıkıntıları Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan yardımcısına götürerek gözüm aradım. Bu konu ile ilgili haber basına yansıdı. Mahalle sınırlarımız içerisinde bulunan otobüs duraklarının orda ve Aydın uçkan okulunun yanında bulunan alanlara okul yapılacak. Üç tane aile sağlığı merkeziyle halkımıza hizmet vermekteyiz. Bir tane PTT şubesi hizmet alanımız içerisindedir.


 
Hoca Ahmet Yesevi Kültür merkezi tüm donanımıyla halkımızın hizmetindedir. İnşaatı bitmek üzere olan kapalı Pazar alanı çok fonksiyonlu ve amaçlı hizmet birimleriyle Esentepe’mize renk katacaktır. Eğitim akademisi çocuklarımıza gençlerimize kaliteli eğitim sunmaktadır.


 
Bir dönemde siz sevgili halkımın desteğiyle bütün bunları başardık. Eksiklerimiz elbette var. Eğer sizde takdir ederseniz bir dönem daha sizlere hizmet etmeye talibim. Benim gibi bu hizmete talip olan çok değerli dostlarım, arkadaşlarım var. Onlara da huzurlarınızda başarılar diliyorum” dedi.

















Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Buket sert 2 Şubat 2019 20:05

Cok calistigindan mi sokaklar berbat yenilenmis hic bisey yok bi cop sorununu cozemedi oturduklari yerden para aliyolar

Cevapla
Haydar polat 30 Aralık 2018 11:51

Haydar polat Sabaha kadar içtin de öğlen mi yazdın çakma Ahmet Yesevi

Cevapla
haydar sürgeç 30 Aralık 2018 11:46

Ahmet Yesevi. Her şeyden önce gerçek isminle yorum yazmanı tavsiye ederim. İp. adresinden hangi noktadan ve hangi bilgisayardan, hangi telefondan yazdığını bulmak zor değil. Eğer adam gibi adamsan, kendine güveniyorsan gerçek isminle yorum yaz. kimin paralı asker olduğunu, kimin 3 5 kuruş için el pençe durduğunu, kimin yağdanlık olduğunu hep birlikte görelim.

Cevapla
Ahmet yesevi 30 Aralık 2018 06:38

Sn. Haydar Polat esentepe mahallesinde hangi sağlık ocağını yapmıştır ya da katkıda bulunmustur? Esentepe mahallesinin neresinde 40 adet trafo vardır? Madem bu haberi yapıyorsunuz o trafolara ait fotoğrafları paylaşın. Yoksa yalan haber yapmayın.! Sn. Haydar Polat 5 yıldır mahallemize bir çivi dahi çakmamıştir. Halkın yararına 1 tek hizmeti dahi olmamıştır. Yalandan sakının. Çünkü gün gelir söylediğiniz yalan sızı boğar. Paralı askerlik yapmayın, haber yapın. Etik kurallar içinde ahlaklı gazetecilik yapın. Yagdanlik olmayın. 3 5 kuruş için el pençe, divan durmayın. ..

Cevapla
Haydar polat

O kadar yiğit sen o kadar cesursan kendi kimliğinle yorum yap ki sana cevap veriyim cevap vermeye değer değilsin

ibrahim koç

esentepe yoğun nufusuna rağmen bir tabelası bile yoktur. bu 1 esentepeden habibler tarafina araçla geçmek için labirent gibi ya gazi mahallesinden yada ellinci yil mahallesin den çıkış vaar bu.2 diyer mahalleler kaldırımları düzgün elektirik telleri yer altında bu.3 telekomilasyon hatları bile berbat olan bir esentepede yaşıyoruz bu.4 muhtarların ya sözü geçmiyor yada esentepe başka bir ülkenin mahallesi hiçbir düzgün hizmetten faydalanamıyor bu da.5

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1