• Diğer

Sultangazi

Esentepe Halkı Haydar Polat’ı İstiyor

İstanbul İli Sultangazi İlçesi Esentepe Mahallesi’nde 5 yıldır muhtarlık yapan Haydar Polat, yeniden muhtarlığa aday olduğunu halkın desteğini arkasına alarak açıkladı.

Esentepe Halkı Haydar Polat’ı İstiyor

Okunma: 1842

15 Kasım 2018 22:46
-A

+A

Sultangazi’nin en çalışkan muhtarlarından biri olan Haydar Polat, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinde yeniden muhtar adayı olduğunu açıkladı. Esentepe Mahallesi’nde 2014 yılından beri muhtarlık yapan Haydar Polat, mahalle halkının isteği doğrultusunda yeniden aday olduğunu söyledi.


 
Esentepe Mahallesi’nde bulunan Sinem Düğün salonunda yaptığı açıklamada 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde yüzlerce mahalle sakininin desteğini arkasına alarak adaylığını perçinledi.Alkışlar arasında kürsüye davet edilen Muhtar Haydar Polat şöyle konuştu. “Demokrasiye olan inancımız, insanlığa olan sevgimiz hiçbir zaman eksilmedi”. Hep bu doğrultuda mücadele ettik. Muhtarlığa ilk seçildiğim günkü heyecanımdan hiçbir şey kaybetmeden halkımın çıkarlarını hep kendi çıkarlarımın üstünde tutum. Eğitimden, sağlığa, spordan, kültüre mahallemde ne eksikse el etek öpmeden, kimsenin önünde eğilmeden bunların en doğal hakkımız olduğunu bilerek mücadele ettim.


 
Kangrene dönüşen taşocaklarından dolayı astım bronşit olan, solunum güçlüğü çeken çocuklarımızı kurtarmak adına eylemlikler düzenledim. Hala bu eylemlikler yüzünden yargılanmaktayım. Her yıl Kurban Bayramında mahalle sınırlarımız içerisinde kurulan 700 Adet kurban çadırları yüzünden aylarca koku ve sinekle savaşmak zorunda kalıyorduk. Gerekli girişimlerde bulunarak bu sayıyı 200’e kadar düşürdük. İnşallah önümüzdeki yıl tamamen kaldıracağız. Beton santrali yüzünden tepemize yağan toz ve çamurdan kurtulmak için girişimlerimiz sonuç verdi. Beton santrali mahalle sınırlarımız içerisinden kaldırıldı. Her kış birkaç ayı karanlıkta geçiren mahalle halkımın çilesini göz önüne alarak BEDAŞ ile yaptığımız görüşmeler neticesinde 8 trafoyu 50 trafoya çıkararak elektrik kesintilerini asgariye indirdik. Eğitim konusunda çektiğimiz sıkıntıları Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan yardımcısına götürerek gözüm aradım. Bu konu ile ilgili haber basına yansıdı. Mahalle sınırlarımız içerisinde bulunan otobüs duraklarının orda ve Aydın uçkan okulunun yanında bulunan alanlara okul yapılacak. Üç tane aile sağlığı merkeziyle halkımıza hizmet vermekteyiz. Bir tane PTT şubesi hizmet alanımız içerisindedir.


 
Hoca Ahmet Yesevi Kültür merkezi tüm donanımıyla halkımızın hizmetindedir. İnşaatı bitmek üzere olan kapalı Pazar alanı çok fonksiyonlu ve amaçlı hizmet birimleriyle Esentepe’mize renk katacaktır. Eğitim akademisi çocuklarımıza gençlerimize kaliteli eğitim sunmaktadır.


 
Bir dönemde siz sevgili halkımın desteğiyle bütün bunları başardık. Eksiklerimiz elbette var. Eğer sizde takdir ederseniz bir dönem daha sizlere hizmet etmeye talibim. Benim gibi bu hizmete talip olan çok değerli dostlarım, arkadaşlarım var. Onlara da huzurlarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1