• Diğer

Sultangazi

Erkan Aslan’ın Acı Günü

Tekirdağ'ın Marmaraereglisi’nde Canice Öldürülen Güzel Belli (44) ile kadının önceki evliliğinden olan iki çocuğu Sultangazi’de ikamet eden Erkan Aslan’ın yakın akrabası çıktı.

Erkan Aslan’ın Acı Günü

Okunma: 1492

9 Nisan 2018 08:36
-A

+A

Önceki gün Tekirdağ’ın Marmaraereglisi’nde eşi ve iki çocuğunu öldüren cani, Hayati Belli (47) tarafından hunharca öldürülen Güzel Belli (44) ile kadının önceki evliliğinden olan çocukları Ardınç (10) ve Arda Edirne (12) HDP Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Erkan Aslan’ın yakın akrabası çıktı.
 
HDP Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Erkan Aslan’ın yakın akrabası olan öldürülen kadın, yürekleri dağladı. Gazetemize konuşan Aslan, “en çok bu hükümet döneminde kadın cinayetlerinin işlendiğini, çocukların taciz ve tecavüze uğradığını ve öldürüldüğünü hep birlikte görmekteyiz.  Hükümetin tüm bunlara seyirci kalması, caydırıcı cezalar çıkarmaması düşündürücüdür. Kadınlarımız, çocuklarımız daha nereye kadar hunharca katledilecek. Mutlaka ve mutlaka bu çirkef olayın önüne geçilmeli, olaya sebebiyet verenler en ağır cezalarla cezalandırılmalıdır. Kadın hak ve özgürlüğü savunulmalı kadının ikinci sınıf vatandaş olmanın önüne geçilmelidir. Bunun içindir ki HDP bir kadın partisidir. Kadına önem ve değer vermektedir. Kadını eve hapseden anlayış kadının özgürleşmesinden söz edemez. Kadın özgürleşmeden erkek egemenliğinden kurtulmadan bunlar hep yaşanacaktır” dedi.  

 
 
 

Anahtar Kelimeler : Erkan Aslan’ın Acı Günü ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1