• Diğer

Sultangazi

Erdinç Kaygusuz, Kentsel Dönüşüm Sorununu Ele aldı

İlçemiz, nihayet seçim atmosferine girdi. 24 Haziran genel seçimlerinin ardından, Sultangazi yüzünü yerel yönetim seçimlerine döndü. 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için Belediye Başkan aday adaylarının yanı sıra Meclis Üyeleri de ortaya çıkmaya başladı.

 Erdinç Kaygusuz, Kentsel Dönüşüm Sorununu Ele aldı

Okunma: 978

4 Kasım 2018 21:36
-A

+A

MHP’nin Belediye Başkanlığını alma yolunda kararlılıkla yürüdüğü Sultangazi’de, tecrübeli siyaset insanı eski MHP Teşkilat Başkanı Erdinç Kaygusuz, daha önce Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığını açıklamıştı. Sultangazi MHP Belediye Meclis Üyesi aday adayı Erdinç Kaygusuz, “ Teşkilatımla gurur duyuyorum, aile bireylerime teşekkür ediyorum, başaracağız, Belediye Başkanlığını alacağız. Sultangazi’nin sorunları sosyal belediyecilik anlayışı ile MHP ile çözüme kavuşacaktır” dedi.


 
Sultangazi’nin sorunu saymakla bitmez. Bu sorunların başında gelen en önemli temel sorun kentsel dönüşüm sorunudur. Sultangazi’nin kentsel dönüşüm sorunu var. Sultangazi’de “gördüğümüz kadar kentsel dönüşüm değil rantsal dönüşüm” olacak. Sultangazi’yi rant alanı haline sokacaklar. Cumhuriyet Mahallesi’nde 5 yıldır bir proje var. Vatandaşın büyük çabaları sonucunda mahkemede davayı kazandılar. Bu alan Kentsel Dönüşüm alanından çıkartıldı. Şimdi başka mahallelerde rantsal dönüşümü devreye sokmak istiyorlar.
 
Küçük Uğurmumcu mahallesi olarak bilinen belediye binasının ve Yeni inşa edilen Devlet hastanesinin hemen yanındaki mahalle alanı da büyük bir sorun oldu. Bu alana Miting alanı dediler, park alanı dediler, Ramazan etkinlik alanı dediler, sonra bir firmayla anlaşarak hemen karşısında bir inşat yaparak, şimdi diyorlar ki vatandaş çıkın buraya yerleşin. Bu vatandaş salak değildir. Kör gözle dahi bakan biri oturdukları yeri ve karşılarında yapılan beton yığınını değerini görür. Vatandaşın 85, 90 metre kare dairesi yerine 65 metre kare yer vererek sözüm ona vatandaşa iyilik yaptığınızı zan ediyorsanız bu doğru değildir.


 
Aslında bu sorun Sultangazi’nin 15 Mahallesi’nin sorunudur. Yarın bu mesele herkesi ilgilendirir. Bu gün en ufak bir taviz verirseniz yarın tüm imkanlarınızı kaybedersiniz. Her seçim bittiği gün bir yere saldırılır. Seçime beş ay kaldı. Sultangazi’de seçim bittiğinde Yayla ve Yeni Habipler mahalleleri başta olmak üzere birçok mahalleye mektuplar gelecek sorun yaratılacaktır. Evet, kentsel dönüşüm sorunumuz var. Bizim de sosyal belediyecilik anlayışımız var. Bu sorunu yerinde MHP çözer başka bir alternatif yok.    
 
 
Sultangazi’de İmar sorunu çözülürse Kentsel dönüşüm sorunu da çözülür. Ülkemizin dört bir köşesinden göç edip Sultangazi’ye gelen vatandaşımız kısıtlı imkanlarıyla gece konu diye adlandırdığımız yöntemle bazı mahallelerimizde kafasını sokacak derme çatma evler yapmıştır. Her yıl ya da 2 – 3 yılda bir kat çıkmışlar. Ama iskan’dı kat ittifakıydı düşünmemişler. O günkü yerel yönetimler her seçim döneminde göz yumarak bu tür yerleşim yerleri çoğalmıştır. Her ne olursa olsun MHP Vatandaşın yanındadır. Yanında olmaya devam edecektir. Biz sorunları sizler ile beraber çözeceğiz. Biz MHP olarak bu sorunları çözmek için hazırız. Projelerimiz var ve hep birlikte oturup konuşup çözeceğiz. Kentsel dönüşüm içerisinde kiracıyı düşünende yok. İmar sorununu çözmek acili yet isteyen bir durumdur. Vatandaşın evini kendisine vereceğiz. Biz sorunları sosyal belediyecilik anlayışıyla çözeceğiz” dedi.    

 
 
 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1