• Diğer

Sultangazi

Emrecan’ı Askere Uğurladık

Can İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Osman Durmuşun biricik oğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Kurucu Meclis Üyesi Bayram Durmuş’un sevgili yeğeni Emrecan Durmuş'u askere uğurladık.

Emrecan’ı Askere Uğurladık

Okunma: 2181

15 Aralık 2017 00:29
-A

+A

97/4 tertip, Manisa'ya ulaştırma sınıfı olarak vatani görevini yapacak olan Emrecan Durmuş’u askere uğurlanmak için köylü, akraba ve arkadaşları gündüz evde Kur'an okundu, akşam da evin önünde toplandılar. Son hazırlıklarını yapan Emrecan, gururla, iftiharla vatana hizmet etmek ve bu görevi yerine getirmek için artık hazırdı.Evet, bu bir nöbettir. Sizin büyükleriniz de bu görevi yerine getirdi. Şimdi sıra sizde. Vatan için sınırda nöbet sırası sizde. Artık sen de vatanın bağrından çıkan ve her birinin ortak adı olan Mehmetçik ismini aldın.

 

Peki Mehmetçik Kimdir?


Mehmetçiğin makamını şan ve şerefini ölçecek ne bir terazi, ne bir endaze ne bir kıstas, ne de bir mikyas vardır. Şu bakımdan; Allah'ın Rasülü (SAV)'in mukaddes ve mübarek isimlerinden birine sırf o isme duyduğu saygı ve muhabbet yüzünden küçük bir değişiklik ile Muhammed'i Mehmed yapan, böylece İslam ülkelerinden hiç birinin eremediği bir ruh asaletinden örnek veren duygu cevheri bakımından...


 
Mehmetçik hangi ordunun, Tümen, Alay, Tabur ve Bölüğünden  ve Şanlı Ordumuzun hangi basamağına ait olursa olsun doğrudan doğruya o yüce isme bağlılığın bir sembolüdür.
Mehmetçik bir fidandır. Onu dikmek gerek. Bir abidedir, onu korumak gerek. Bir destandır onu okumak gerek, bir düğümdür, onu çözmek gerek. Bir nurdur, ondan faydalanmak gerek. Bir cevherdir, kıymetini bilmek gerek. Bir manadır, onu yaşamak gerek.


 
Allah'ım, hep birlikte, büyük bir coşkuyla askere uğurladığımız bütün evlatlarımızı, vatanına, milletine bağlı olarak yetişmelerini ve sağ salim olarak yurtlarına dönmelerini nasip eyle Amin...
 
Bizde bu duygu ve düşüncelerle, güle güle Emrecan diyoruz. Yolun açık olsun, Allah'a emanet ol. Şimdiden hayırlı tezkereler.
 
 
 
 

 

Anahtar Kelimeler : Emrecan’ı Askere Uğurladık,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1