Sultangazi

Efe Samet’in Hayali Gerçekleşti

Sultangazi İlçesi Uğurmumcu Mahallesinde yatağa bağımlı bir şekilde yaşam mücadelesi veren Efe Samet’in hayalleri kendisini evinde ziyaret eden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ile birlikte bir bir gerçekleşti.

Efe Samet’in Hayali Gerçekleşti

Okunma: 495

28 Haziran 2017 10:22
-A

+A

Milyonda bir görülen SMA hastalığı diğer bir adıyla kas gevşekliği (duchenne muscular dystrophy miyopati) hastalığı nedeniyle makineyle yatağa bağımlı yaşamaya başlayan Efe Samet’in en büyük hayali “sahili görmek, piknik yapmak” idi. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın evinde ziyaret ettiği Efe Samet’in hayalleri o günden sonra bir bir gerçekleşti.


 
Ziyaretin ardından Cahit Altunay, müdürlerine verdiği talimat üzerine Efe Samet Ambulansla götürüldüğü Sahil de ve ardında yaptığı piknikle iki hayali birden gerçekleşmişti. Makinelerle yaşama tutunan Efe Samet’in yatağa bağımlı yaşadığı 3 yıl içerisinde çok acılar çektiğini hayalini kurduğu birçok şeyi gerçekleştiremediğini söyledi.


 
Yıllardır savaştığı hastalığı nedeniyle birçok hayalini gerçekleştiremediğini belirten Efe Samet, “ hastalığım nedeniyle hayatıma dair birçok önemli ve özel anları tamamen kaybettim. Ama hiçbir zaman yılmadım ve isyan etmedim. Her zaman hayallerimin peşinden gittim. Çağrım üzerine bana ulaşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın desteğiyle yıllardır hayalini kurduğum şeyleri gerçekleştirdim”.


 
Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Cahit Altunay’ın talimatıyla, Mübarek Ramazan Bayramının ikinci günü evimin önünden bir ambulans ve birde engelli araçla ailemle birlikte alındık. Yıllardır özlemini çektiğim Sahil ve piknik atmosferini hissetmenin ve orada bulunmanın duygusunu ilk defa yaşadım. Bu hayatımdaki en özel anlardan biriydi. Üç yıl sonra ilk defa deniz kenarına gittim. İlk defa piknik yaptım. Böylece iki hayalim de Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay tarafından gerçekleştirilmiş oldu. Gerçekleşmeyecek hayal yok, vazgeçilen hayal var. Ben hayallerimden vazgeçmedim, bundan sonrada vazgeçmeyeceğim" ifadelerini kullandı.
 
Son olarak Efe Samet şu sözlerle konuşmasını noktaladı. “Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Sevgili Eşi İlknur Altunay’dan Allah binlerce kez razı olsun, onların sayesinde dolu dolu bir gün geçirdim. Ailem ve ben çok mutluyuz. Altunay ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.    

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku