Sultangazi

Dumlu Derneğinden Muhteşem Piknik

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetiminin organize ettiği pikniğe Sultangazi İlçesinden ve ilçe dışından gelen köylüler gün boyunca eğlenceye doydu.

Dumlu Derneğinden Muhteşem Piknik

Okunma: 755

30 Temmuz 2017 19:31
-A

+A

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin ilkini düzenlediği ve bundan sonra geleneksel hale dönüştüreceği piknik günü Sultagazi Hacı Bektaş-ı Veli Kent ormanı Menekşe mevkiinde gerçekleştirildi. 


 
Çam ormanları içerisinde temiz ve bol oksijenli havanın yanı sıra doğayla iç içe olunan bir ortamda ilki düzenlenen piknik gününe Dumlu köylüleri yoğun ilgi gösterdi. Sabah erken saatlerde piknik alanına giden köylüler semaverlerini yakıp yöresel ürünlerle doyasıya kahvaltılarını yaptı.


 
Sunumunu dernek Başkan Vekili Tayfun Ayaz’ın yaptığı program davul zurna eşliğinde başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Kurkut yaptı.


 
 
Kurkut, Dernek yönetimimizle birlikte güzel çalışmalara imza atmak için yola çıktık. Ben başta kurucu başkanımı ve değerli dernek yönetimimi ve köylülerimizi saygıya sevgiyle selamlıyorum. Bizleri kırmayarak davetimize katılan sivil toplum kuruluş temsilcilerini, siyasi parti temsilcilerine saygılar sunuyorum. İyi ki varsınız iyi ki buradasınız diyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü.  “yıllar önce kurduğumuz dayanışma derneği sayesinde köyümüzün kültürünü unutmamak adına bu yıl ilkini düzenlediğimiz, bundan sonra geleneksel hale dönüştüreceğimiz piknik günlerimiz için yönetimdeki arkadaşlarla karar aldık. İlk pikniğimizi Sultangazi Hacı Bektaş-ı Veli Kent ormanı Menekşe mevkiinde yapalım dedik. Bugün ilçemizin doğa harikası Sultangazi Kent Ormanında maviyle yeşilin kucaklaştığı bir yerde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayım. Dernek yönetimimizle ve köylülerimizle el ele vererek burada güzel bir piknik günü düzenledik. Köyümüzün her bir bireyi piknik şölenine destek verdi. Ayrıca köylümüz olup da piknik günümüze işlerinden dolayı katılamayan köylülerimizin selamlarını getirdim. Kendileri belki gelemediler ama gönülleri bizimle beraber burada. Fakat çok şey kaybettiklerini bu piknik görüntülerini izlediklerinde daha iyi anlayacaklar. Onlara da buradan selam olsun” şeklinde konuştu.


 
 
Ardından piknik şöleninde köylüler Halat çekme, yumurta taşıma, yoğurt içinde para bulma, çuval yarışmaları oyunu oynayarak birbirleriyle yarışırken, Dumlu köylülerin coşkusuna bir birinden değerli ozanların Haydar Ulaş ve Yaman’ın da söyledikleri türkülerle katkı sunarken köylüler davul zurna eşliğinde gün boyu halaylar çekip doyasıya eğlendiler.


 
 
Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği pikniğine iş ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı. Sultangazi Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı, Gerger Federasyonu Başkanı Ali Acar, Sultangazi AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak, Sultangazi Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi İsmail Akaya, Sultangazi AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz, Adıyaman Vakfı Başkan Yardımcısı Ramazan Baykurt, Adıyaman Sanayici ve İş adamları Dernek Başkanı Ömer Yıldırım, Sultangazi AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Osman Gürler, Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zülfükar Yeşil, ismini sayamayacağımız bir çok iş adamının yanı sıra yüzlerce Dumlu köylüsü katıldı.  Bu arada gün boyunca doyasıya eğlenip hasret gideren Dumlu köylüleri Birlik ve Beraberlik adına yapılan Sultagazi Hacı Bektaş-ı Veli Kent ormanı Menekşe mevkiinde Piknik Şöleninde seneye de görüşmek üzere vedalaşarak ayrıldılar.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku