• Diğer

Sultangazi

Dumlu Derneği’nden Muhteşem Piknik Şöleni

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği pikniği Sultangazi Hacı Bektaş-ı Veli Kent Ormanı’nda yapıldı. Pikniğe çok büyük bir katılım olurken, dernek yönetimi gelen misafirlerini en güzel şekilde ağırladı.

Dumlu Derneği’nden Muhteşem Piknik Şöleni

Okunma: 369

13 Ağustos 2018 10:21
-A

+A

Sunuculuğunu Ünlü Televizyoncu, Radyocu ve Dumlu Dernek Başkan Vekili Tayfun Ayaz’ın yaptığı şölende, Sultangazi AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Muhteşem piknik şöleni sanatçıların birbirinden güzel türküleriyle katılımcıları coştururken, yoğurt içerisinde altın bulma yarışması pikniğe damgasını vurdu.


 
 Piknik şölenine AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, Başakşehir AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Kaya, Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, GADER Dernek Başkan Yardımcısı Necdet Ocak, AKYAD Dernek Başkan Yardımcısı ve Sultangazi İl Dernek Federasyonları Başkan Yardımcısı Mehmet Karakuş, Drejan Dernek adına İsmail Yıldırım, Özel Bağcılar Ağız ve diş sağlığı yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çetinkaya, Sultepe Dernek Başkanı Mustafa Karataş, Yolçatı Gigan Dernek Başkanı Mustafa Öztürk, Bersamik Dernek Başkan Yardımcısı Hüseyin Genç, Geldibuldu Dernek Başkanı Nihat Yılancı, Esnentepe Mahalle Muhtar Adayı İlyas Şahin ve adını sayamadığımız bir birinden çok değerli katılımcılarla piknik alanı şölen alanına döndü. 
Şölen havasında geçen piknikte davetlilere hitaben bir konuşma yapan Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Kurkut, şunları söyledi."Bu gün burada bizi yalnız bırakmayan dernek başkanlarımız, işadamlarımız ve mahalle muhtar adayımız, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siz değerli Dumlu halkı derneğimizin ikincisini düzenlediği geleneksel büyük piknik şölenine hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz."


 
Kurkut, sözlerine şöyle devam etti:" Değerli misafirler, bugün burada dernek yönetimi olarak sizleri ağırlamaktan büyük bir onur ve gurur içindeyiz. Biz Dumlu Köyü Derneği olarak her zaman hemşerilerimizin ve bölge halkının sorunlarına sevinçlerine hüzünlerine ortak olduk ve her zaman sizlerin yanında olduk. Sizlerinde bildiği gibi şölenimiz her geçen gün büyüyor, destanlaşıyor, daha iyisini yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Gerek kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak adına büyük bir sorumluluk içinde olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum." Hep konuşulan örnek alınan olduk " bizi biz yapan kültürel geçmişimiz ve bu bölgede yaşayan bizlerin büyük bir aile olmamızdan gelmektedir. Bizler kedimize yaşadığımız bu bölgeye ve derneğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmak zorundayız, çünkü burada bulunan ve yaşayan diğer vatandaşlarımıza birer örnek olmamız için ilkin bizler kendi derneğimize sahip çıkacağız'' dedi.


 
Sultangazi AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun’da Dumlu pikniğine katılarak bir süre hemşerileriyle sohbet etti.  Organizasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştiren dernek yönetimini bu başarılarından dolayı kutladı. Dursun, '' Dernek Başkanı ve yönetimini kutlarım. Böylesine harika bir piknik şöleni düzenlemesi büyük bir külfet ve büyük bir masraf. Ama yüzünün akıyla bu işi başardılar. Siz değerli Dumlu Derneği olarak her zaman birlik ve beraberlik görüntülerini en iyi şekilde sergileyen oldunuz. Bir birinden değerli dernek başkanlarımız, sanatçılarımız iş adamlarımız gençlerimiz ve çocuklarımız burada bulunuyor. Bu güzel günün tadını hep birlikte çıkarmanızı istiyorum tekrar piknik şöleniniz hayırlı olsun." dedi.


 
Piknik şölenine katılan yöresel sanatçılar Haydar Ulaş, İbrahim Harikases, Yaman Adıyaman, Tayfun Ayaz, Ali Baran, Recep Tanyıldız, İdo, Filiz Altınay, Mustafa Korkmaz ve Azer Aktaş, katılımcılara müzik ziyafetti yaşattı.
Cuval Yarışı, yumurta taşıma yarışı, Halat Çekme ve yoğurtta altın bulma yarışları renkli görüntülere sahne oldu. Çuval yarışması başa baş geçerken birinciye gömlek hediye edildi. Halat çekme yarışında çok kalın olmasına rağmen, halat ortadan koptu. Yoğurt içerisinde altın bulma yarışında yarışmacılar bir birlerini yoğurtla sıvadı.

 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1