• Diğer

Sultangazi

Dumlu Derneği, Köy Okulunun İhtiyacını Giderdi

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği, Dumlu köyünde okula giden öğrencilerine Mont, Bot ve Kırtasiye malzemesi yardımı ulaştırdı.

Dumlu Derneği, Köy Okulunun İhtiyacını Giderdi

Okunma: 2328

15 Aralık 2018 00:34
-A

+A

Dumlu Derneği, Dumlu Köyünde eğitim öğretim gören okul öğrencilerinin ihtiyacını giderdi. Dernek yetkilileri gelen talep üzerine harekete geçerek, öğrencilere Mont, Bot, Kırtasiye ve gerekli olan malzemeleri okullara götürerek öğrencileri sevindirdi. 


 
Öncelikle okulların eksiklerini belirleyip ihtiyaçları gidermek için çözüm yolları aradığını belirten Dumlu Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Kurkut, “ Dumlu İlk Öğretim Okulu’nda çocukların kalem, defter yani kırtasiye eksikleri vardı. Havaların soğuması ve kış mevsimi olma sebebiyle çocukların Mont, Bot ve benzeri eksiklikler vardı. Dumlu Derneği olarak köy okulumuzla irtibata geçerek ihtiyaçlarını giderdik” dedi.   

 
Dumlu ilköğretim okulunda eğitim öğretim gören öğrencilerin birçok ihtiyaçlarını giderdiklerini anlatan Kurkut, önümüzdeki yıllarda bu yardımların artarak devam edeceğinin müjdesini verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1