• Diğer

Sultangazi

CHP Sultangazi Kadın Kolları Kadına Şiddeti Protesto Etti

CHP Sultangazi Kadın Kolları Bursa Merkez CHP Kadın Kollarının düzenleşmiş olduğu 25 Kasım Kadına yönelik Şiddetle mücadele ve Dayanışma Günü’nde düzenlediği yürüyüşe büyük katılım sağladılar.

CHP Sultangazi Kadın Kolları Kadına Şiddeti Protesto Etti

Okunma: 1591

25 Kasım 2018 20:20
-A

+A

Bursa Merkez CHP Kadın Kollarının düzenleşmiş olduğu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü’nde yürüyüş düzenlendi. İstanbul CHP Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Sennur Sırbudak ve yönetimi ellerinde 'Çocuk yaşta evliliğe, emek sömürüsüne, adaletsizliğe, müftülük yasasına, şiddete itirazımız var' yazılı dövizlerle yürüdü.


 
Sık sık sloganlar atan kadınlar, şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını dile getirdi. Bursa Merkez CHP Kadın Kollarının düzenleşmiş olduğu Yürüyüşte yapılan konuşmada“Bugün, demokrasi ve özgürlük savunucusu üç kız kardeşin onurlu mücadelelerini anma, küçük yaşta kız çocuklarını evlendirme, çocuk istismarına ve kadına yönelik yapılan her tür şiddetle mücadele etme günüdür" dedi. Polisin geniş önlem aldığı yürüyüş olaysız bir şekilde sona erdi.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1