• Diğer

Sultangazi

CHP Sultangazi Kadın Kolları Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Züleyha Altundal, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Kadın Kolları Başkanlığına adaylığını açıkladı.

CHP Sultangazi Kadın Kolları Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Okunma: 2494

28 Ekim 2019 21:48
-A

+A

Züleyha Altundal, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Kadın Kolları Başkanlığına adaylığını açıkladı.

 
Sosyal Medya Facebook’ta aday olduğunu kamuoyuna duyuran Altundal, “CHP’yi bir adım daha ileri taşımak, kadın arkadaşlarımıza önderlik etmek, demokrasiyi, özgürlüğü, kadın haklarının yılmaz savunucusu olmak adına bu ulvi göreve talibim” dedi.
 
Züleyha Altundal, kadın toplumda var olma savaşının ve haklı davasının savunucusu olduğunu belirttiği açıklamasında, kadınların Sultangazi’deki sesi olarak karanlık ellere karşı daima dimdik duracağını ifade etti.
 
CHP’li kadınlardan da destek aldığını ve CHP Sultangazi Kadın Kolları Başkanı olması halinde, çok önemli işler başaracağını söyledi. Altundal, “Bizler kadının yaşamın her alanında var olduğunu bilerek mücadelemizi yürüteceğiz. Kadın evde, iş yerinde, toplumsal alanda, siyasette, kadın her yerde vardır. Kadını hedef alan cinsiyetçi söylem ve fiziksel şiddetin ortadan kaldırılması için din, dil, ırk, bölge, mezhep ayrımı gözetmeden bilgilendirme çalışmalarını yapıp partimizin çatısı altında kadınlarımızı bilgilendireceğiz.  

İşte tamda bu çabalar ve düşüncelerle CHP Sultangazi Kadın Kolları Başkanlığına adayım. Özgür bir toplum kadınların özgürlüğe katılmasıyla gerçekleşecektir” dedi.

 
 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku