• Diğer

Sultangazi

CHP Sultangazi Gençlik Kongresine Kilitlendi

Sultangazi CHP Gençlik Kolları’nın 10 Aralık’ta gerçekleştirilecek olağan genel kongresinde Emre Önder, başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

CHP Sultangazi Gençlik Kongresine Kilitlendi

Okunma: 802

7 Aralık 2017 20:28
-A

+A

10 Aralık Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığında saat 10.00’da nisaplı Saat 12.00’de nisapsız olarak delegelerin katılımıyla gerçekleştirilecek Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olağan genel kurulunda Emre Önder, aday olduğunu açıkladı.   
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olmayı en çok hak eden parti olduğunun altını çizen Emre Önder, hükümetin gençliğe yeterince değer vermediğini, günü birlik geçici kültür faaliyetleriyle gençlerin oyalandığını dile getirdi. Hükümetin her fırsatta her ilde bir üniversite açtığı için övündüğünü söyleyen Önder, “Her ilde üniversite açılması elbette önemli ancak, üniversiteden mezun olan milyonlarca işsiz gencin sorunları her geçen gün dağ gibi büyürken, ülkemizde üniversiteli işsizler ordusu artarken, bunun nesiyle övünüyorlar anlamak mümkün değil.
 
Bizler Türk gençliği olarak geleceğe korkmadan yürümek istiyoruz. Üniversitelerde parasız eğitim verilsin istiyoruz. Üniversite harçlarının kaldırılmasını istiyoruz. Üniversiteye girişlerin sınavlarla yapılmasını istemiyoruz. Üniversiteyi bitirdiğimizde iş bulabileceğimiz ümidi taşımak istiyoruz. Bu kapsamda yeni istihdam alanları yaratılmalı, Türkiye’nin en büyük sorunu olan ve bugünün gençliğini asıl tehdit eden işsizlikle mücadele edilmesini istiyoruz.
 
Biz CHP gençliği olarak, partimizle birlikte geleceğe umutla bakan gençlerimiz olsun istiyoruz. Geleceğimiz ile ilgili söz sahibi olmak istiyoruz. Bu nedenle Türk Gençliği olan CHP gençliğinin sesini duyurabilmek, geleceğe umutla ve güvenle yürüyen gençler olarak 10 Aralık Pazar günü yapacağımız olağan kongremizde ilçe gençlik kolları başkanlığına adaylığımı
açıklıyor, partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1