• Diğer

Sultangazi

CHP Sultangazi “Sorunların çözümü İçin Varız”

CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz ve beraberindeki ilçe yöneticileri Kamuoyunda Küçük Uğurmumcu alarak bilinen mahalle sakinlerinin sorunlarını dinlemek için ziyarette bulundu.

CHP Sultangazi “Sorunların çözümü İçin Varız”

Okunma: 2390

19 Aralık 2018 00:01
-A

+A

CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz ve Beraberindeki Kurmayları. Sultangazi Belediyesi ile komşu, Uğurmumcu Mahallesi sınırlarında bulunan kamuoyunda küçük Uğurmumcu olarak adlandırılan mevkide yaşayan vatandaşların hak aramak için kurdukları KUY – DER’i ziyaret etti. CHP heyeti mahalle halkının sorunlarını dinledi.


 
KUY-DER Yönetimi ziyaretlerine gelen CHP heyetine son günlerde yaşadıkları sorunlarını anlattı. “ Sultangazi Belediyesi tarafından hazırlanan imar planlarıyla burada yaşayan vatandaşlar ile “ Anlaşıldığı ve yerlerini terk etmeyi kabul ettiklerini” her fırsatta Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Cahit Altunay, ulusal ve yerel basından duyurmaktadır. Bu haberler kesinlikle doğru değildir” ifadelerine yer verildi.


 
Sultangazi inanma Belediye ile hiçbir anlaşmamız yoktur
Ne yazık ki Belediye yetkilileri hizmet yerine bize eziyeti seçtiler
Ne yazık ki komşuluklar hatta kardeşlikler sayenizde bitiriliyor
Ne yazık ki konut dokunulmazlığı hakkımız yok sayılıyor
Ne yazık ki 45 yıllık emeklerimiz elimizden alınıyor
Meydan mı yok? Tabi ki var! Belediye önü ve merkez cami önünde ki meydanların toplamı 52 Bin mi? bu alan yetmedi mi?
Otopark mı gerekli? Neden 22 bin Metre kare, otopark alanına AVM yapıldı.
Belediye’ye ait 400 dönüm kamu alanı belediyeye yetmedi mi?


 
Sayın yetkililer, basın ve yayın organları, Sayın CHP’li yetkililer “ Sorun sadece dört duvar değil” artık bizleri dinleyin, sesimize kulak verin.  


 
16 Aralık 2018 Pazar günü KUY- DER tarafından “ Hiçe sayılan konut dokunulmazlığı hakkımızın ve elimizden alınan imar hakkımızın tekrardan biz küçük Uğurmumcu sakinlerine geri verilmesi için bir yürüyüş gerçekleştirdik.”


 
Sayın CHP Sultangazi İlçe Başkanım ve yetkililer sorunumuz büyük. Hak gaspına uğruyoruz. Bu süreçte bizlere destek olmanızı bekliyoruz “ denildi.  


 
Murat Poyraz: “ Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, her zaman mağdurdan, ezilenden, hak gaspına uğrayandan yanayız. Sizin sorununuz bizim sorunumuzdur. Sorununuzu gerekli yerlere ulaştırıp çözümü yönünde elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan şüpheniz olmasın” dedi.


 
Ziyarette CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, İlçe Sekreteri Kemal Avseren, İlçe Başkan Yardımcısı Lütfüye Çan, Uğurmumcu Mahalle Birim Başkanı Serkan Püskül katıldı.
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1