• Diğer

Sultangazi

CHP’li Bozkurt, Kadın Emekçilerden Destek İstedi

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Gazioğlu – Üçler Tatlıcılık Limitet Şirketinde çalışan yüzlerce kadınla bir araya geldi. “ Emekçiler huzur istiyor, insanca yaşamak istiyor, yarına umutla bakmak istiyor diyerek 31 Mart yerel seçimleri için destek” istedi.

CHP’li Bozkurt, Kadın Emekçilerden Destek İstedi

Okunma: 1345

27 Mart 2019 06:15
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Gazioğlu – Üçler Tatlıcılık Limitet Şirketi sahipleri Yaşar Durmuş ve Selçuk Gazioğlu’nu makamında ziyaret etti. Gazioğlu – Üçlerde çalışan yüzlerce kadınla bir araya gelen başkan adayı Bozkurt, “ Kötü gidişe son dört gün kaldı. Milletimiz bu gidişe dur diyecek. CHP’li belediyelerde işçinin, emekçinin güvencesi partimizdir. İlçemizin ivedilikle çözülmesi gereken sorunları var. Taş Ocakları, İskan ve tapu sorunları, işsizlik sorunu İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Sultangazi’de Mimar Haluk Bozkurt kazanırsa tek tek çözülecek” dedi.


 
İş yerinin yemekhanesinde bir araya gelen işçilere seslenen Mimar Haluk Bozkurt, siyasal iktidarın ülkeyi artık yönetemediğini ifade ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi. “ Sultangazi’de kayıtlı işsiz sayısı oldukça fazla. Üretim ekonomisinden bir haber olan bizi yönetenler bu tablonun tek sorumlusudur. İlçemizde her geçen gün esnafımız kepenk kapatıyor. Ayakkabı ve tekstil sektöründe işsizlik oranının her geçen gün arttığı ilçemizde bizi yönetenler halkın gündeminden uzaklaşarak, çalışanın, işsizin beklentilerine kulak tıkayarak telafisi mümkün olmayan bir noktaya sürüklüyor. Buna dur demek sizin elinizde. Sorunlara çare olmak için, dertlere derman olmak için destek istiyoruz. Halkımız huzur istiyor, insanca yaşamak, korku duvarlarını yıkmak, yarına umutla bakmak istiyor. Tozdan etkilenmediği, tapu ve imar sorununun çözüldüğü, eğitim ve kültürde çağ atladığı bir Sultangazi istiyor” dedi.


 
Sultangazi’nin emeğin ve emekçinin merkezi olduğunu ifade eden Mimar Haluk Bozkurt, iktidarın yarattığı bezginlik artık herkese yansıyor. Yaptığımız esnaf ziyaretlerinde, demokratik kitle örgütlerinde, sivil toplum kuruluşlarında ve fabrikalarda emeğin ve emekçinin alın teri döktüğü her yerde görüyoruz. Hukukun üstünlüğünün sona erdiği, eğitimde fırsat eşitsizliğin bitirildiği, sağlık sorununun özel hastanelere devredildiği, adaletten söz edilemediği yurttaş haklarının yok sayıldığı bu gidişata dur demenin zamanı 31 Mart’ta önümüze gelecek. Sende geleceğini, çocuklarını ve torunlarını düşünüyorsan bu seçimde dur de” dedi.


 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku