• Diğer

Sultangazi

CHP Kadın Kollarından İBB önünde ağaç protestosu

İBB, Dolmabahçe-Levazım-Armutlu-Ayazağa tünel projesi için Maçka Parkı’da iş makinelerinin söktüğü ağaçlar için eylem başlatan Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Kadın Kolları Başkanlığı İBB önünde bir araya geldi.

CHP Kadın Kollarından İBB önünde ağaç protestosu

Okunma: 890

21 Şubat 2018 20:38
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Sennur Sırbudak ve yönetimi İstanbul’un nadide yerlerinden sayılan Maçka parkında ağaç kesimine izin vermeyeceklerini söyledi.


 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), uzun bir süreden bu yana Maçka Parkı’nı tehdit eden ve bu nedenle kent savunucularının tepkisini de toplayan Dolmabahçe-Levazım-Armutlu-Ayazağa tünel projesini sabah saatlerinde yeniden başlattı.Çalışmalar kapsamında hem Maçka Parkı’nın girişi hem de parkın yanındaki yol kapatıldı. Parkın iki ağaç söküm makinesi, bir sepetli vinç ve bir çöp aracı getirildi ve kısa bir süre sonra da ağaç söküm işlemlerine başlandı. Çalışmaların başında hiçbir mühendis olmaması dikkat çekti.Bunun üzerine Harekete gecen Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Sennur Sırbudak ve yönetimi. Cumhuriyet Halk Partisi Etkinlik ve eylemden sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcısı Av. Ali Acar ve Sultangazi Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yöneticisi Ali Özkurt ve Gürsel Sunar’da hazır bulundu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde eylem başlatan Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Sennur Sırbudak ve yönetimi dövizlerle, pankartlarla Maçka Parkı’da ki ağaç kesimini protesto etti.


 
 

 

 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku