• Diğer

Sultangazi

CHP İstanbul İl Kongresi Büyük Çekişmeye Sahne Oldu

Bostancı Gösteri Merkezinde coşkulu bir katılımla gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı Kongresi büyük çekişmeye sahne oldu.

 CHP İstanbul İl Kongresi Büyük Çekişmeye Sahne Oldu

Okunma: 772

14 Ocak 2018 09:59
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı 36. Olağan kongresi 13 Ocak 2018 Cumartesi Bostancı Gösteri Merkezinde Canan Kalafatoğlu’nun zaferiyle sonuçlandı. Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılan kongreyi bayram yerine çeviren delegeler ve partililer şölen havasında bir kongre yaşadı. 643 delegenin oy kullandığı kongrede,  Canan Kaftancıoğlu'nun yer aldığı mavi liste 325, mevcut il başkanı Cemal Canpolat'ın beyaz listesi ise 318 oy ald

Gecenin geç saatinde oylama sonucunun açıklanması üzerine coşkulu tezahüratlarla kürsüye gelen Kaftancıoğlu, teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“ Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi Olacak demiştim ve öyle oldu. Bu muhteşem atmosferin yaşanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hepimiz çok çalıştık, çok yorulduk. Bostancı Gösteri Merkezini şölen havasında hazırlayan, Cemal Canpolat ve ekibine teşekkür ediyoruz. Biz ne demiştik, söylediğimiz şeyi yapacağız, yapmayacağımız şeyi de söylemeyeceğiz diye, şimdi şunu söylüyorum. Bu salondan el ele çıkıp AK Parti faşizmini yok etmeye gideceğiz. Bana inandığınız ve güvendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman başınızı öne eğdirmeyeceğim” dedi.

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

Canan Kaftancıoğlu, 1972 yılında Ordu'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamlayan Kaftancıoğlu, 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak görev yapan Canan Kaftancıoğlu, 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı.

TiHV (Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamlayan Canan Kaftancıoğlu, 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür.
Canan Kaftancıoğlu, 14 Ocak 2018 tarihinde CHP İstanbul İl Başkanı olarak seçildi.

 

 

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1