• Diğer

Sultangazi

CHP Emekli Öğretmenler ile Kahvaltılı Toplantıda Buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı Emekli Öğretmenler ile kahvaltılı toplantıda buluştu.

CHP Emekli Öğretmenler ile Kahvaltılı Toplantıda Buluştu

Okunma: 445

17 Mart 2018 22:46
-A

+A

CHP İstanbul Milletvekili Sencer Ayata’nın da onur konuğu olduğu toplantıda Emekli Öğretmenler ile Türkiye’de ki Eğitim Sistemi üzerine fikir alışverişinde bulundu.

CHP Sultangazi İlçe Başkanlığı, Türkiye’de ki Eğitim Sistemini ilçede yaşayan Emekli Öğretmenler ile masaya yatırdı. CHP İlçe Başkanlığı, İlçe Başkanı Murat Poyraz himayesinde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda Emekli öğretmenler ile bir araya geldi. Dilek Pastanesinde gerçekleşen toplantıya Belediye Meclis Üyesi Haluk Bozkurt, CHP’li İlçe Yöneticisi Kemal Avseren, CHP Milletvekili Sencer Ayata ve Emekli Öğretmenler katıldı.
Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Murat Poyraz; “ İlçemizde ki Emekli Öğretmenlerimizin halini hatırını soralım birlikte olup sorunları değerlendirelim dedik. Bu amaçla bir aradayız. Öğretmenlerimizin emekleri vardır. Buraya geldiniz ve bizler sizlerin İlçemiz adına İlimiz adına ve Ülkemiz adına fikir alışverişi yapmak istiyoruz. Eğitim sistemi ile ilgili CHP’ye önerilerinizi yapın lütfen. ” dedi.CHP Milletvekili Ayata’da söz alarak şu konuşmayı gerçekleştirdi; “ İlçe Yönetimimize sizlerle birlikte olma fırsatı tanıdığı için teşekkür ederim. Sultangazi ilçeler arasında en çok ısındığım ilçeler arasındadır. Bizler sizlerle meslektaşız. Siyasetin sonu var bende emekli öğretmen olacağım. Bildiğiniz üzere Üniversitede ders veriyoruz. Eğitim ve Öğretmenler bizler için önemlidir. Seçim bildirgemizde ki en önemli başlık Eğitim Sistemi olmuştur. Öğretmenlerin meslek grubu olarak sorunları var. 14 Maaş 2 ikramiye teklifimiz oldu. Bu en çok sevilen teklifimiz oldu. Doğrudan emeklilere yönelik projelerimiz var. Diğer siyasi partiler kopyaladı ama gerçekleştirmedi.Özlük hakları Emekli Öğretmenler tarafından da kullanılmalıdır. İktidar yerine getirmekten imtina ediyor. Okulları ziyaret ediyoruz, öğretmen sendikalarını ziyaret ediyoruz fikir alışverişi halindeyiz. Türkiye’de köprü, yol, alt geçit ve üst geçit ile övünüyoruz. Yurt dışında böyle bir övünme olmuyor. Dünya’da ki yeni teknolojide gelişmeleri takip etmek lazım. Önümüzde ki 30 yıl içerisinde yapay zeka insana rakip olacak mı bunlar konuşuluyor. Eğitime ayrılan bütçeye baktığımızda bir Diyanet kadar etmiyor. Oysaki gelecek nesiller gençlerimizin eğitimli gençlerimizin olacaktır. ”.

Toplantı Emekli Öğretmenlerin fikirlerini beyan edip karşılıklı sohbet etmesi ile devam etti. Toplu fotoğraf çekiminin ardından kahvaltılı toplantı son buldu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1