• Diğer

Sultangazi

CHP Dilekçe Verdi, Bir Saat’e Atatürk Büstü Kuruldu

Sultangazi Yunusemre Mahallesinde bulunan Ahmet Ünal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin bahçesinde, Bayrak var, Kaide var, Atatürk büstü yok. Bu ifadeler Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz’a ait.

CHP Dilekçe Verdi, Bir Saat’e Atatürk Büstü Kuruldu

Okunma: 948

19 Eylül 2018 21:58
-A

+A

Sabah saatlerinde Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe veren Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, daha sonra Ahmet Ünal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin bahçesine giderek olayı yerinde inceledi. Kaidenin üzerinde Atatürk büstü olmadığını kamuoyu ile sosyal medyadan paylaştı.


 
Ahmet Ünal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde bulunan kaide üstünde Atatürk büstünün olmaması Cumhuriyet Halk Partisi ve veliler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.   


 
CHP’nin O Dilekçesi Yetkilileri Harekete Geçirdi
 
Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne verdiği dilekçenin ardından harekete geçen yetkililer apar topar bir Atatürk büstü kaidenin üzerine yerleştirerek olayı kapatmaya çalıştı. Ancak, bütün bu çabalar Cumhuriyet Halk Partilileri ve velileri tatmin etmedi. Kaidenin üstünde ne Atatürk’ün ismi ne de imzası vardı.


 
Poyraz, Bu sadece Göz Boyamadır
 
Dilekçenin verilmesinin ardından harekete geçen yetkililer, “kaidenin üzerine bir Atatürk büstü yerleştirme çabası göz boyamanın ötesine geçmemiştir. Kaidede ne Atatürk’ün adı, ne de imzası bulunmaktadır. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’e yakışan bir kaide ve büstün Sultangazi Yunusemre Mahallesinde bulunan Ahmet Ünal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin bahçesine kurulmasını istiyoruz” dediler.
 
 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1