• Diğer

Sultangazi

CHP'den Meşaleli 29 Ekim Yürüyüşü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi İlçe Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin ilanının 95. yıldönümü nedeniyle meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi.

CHP'den Meşaleli 29 Ekim Yürüyüşü

Okunma: 1568

29 Ekim 2018 23:12
-A

+A

CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, parti yöneticileri ve partililerden oluşan yaklaşık 500 kişilik grup İlçe Başkanlığı önünde başlattıkları yürüyüş marşlar ve sloganlar eşliğinde 1. Cebeci Caddesini izleyerek, Çanakkale şehitleri caddesinden Sultangazi Sultançiftliği Merkez Cami önüne kadar devam etti.Yürüyüş boyunca katılımcılar ‘Mustafa Kemalin Askerleriyiz’ ‘ Faşizme Karşı Oluz Omuza’ ‘ Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam’ ‘Sultangazi Uyuma Cumhuriyete Sahip Çık’ ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ ‘ Türkiye Layıktır Layık Kalacak’ sloganları atıp 10. Yıl Marşı başta olmak üzere İzmir Marşı’nı seslendirildi.   Yürüyüşün bitiminde Sultangazi Sultançiftliği Merkez Cami önünde partililere seslenen CHP Sultangazi İlçe Sekreteri Kemal Avseren, Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları adına katılımcıları bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşını okumaya davet etti.  İstiklal Marşını yüksek sesle okuyan partililer gecenin sesizliğini gür sesleriyle çınlattılar.


 
Sultangazi Halkı ve gençliğinin Cumhuriyete bağlılık göstergesini düzenledikleri bu etkinlikle alanlara taşıdıklarını ifade eden Avseren, 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsuna Çıkarak milli mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde ‘Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare Cumhuriyet idaresi’  diyerek ilan ettiği Cumhuriyet Türk Milletine bıraktığı en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunu söyledi.Ardından söz alan CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, “ Türkiye Cumhuriyeti’nin laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlediğini dile getirdi. “ Buna hiçbir güç engel olamayacaktır. Cumhuriyetin 95. yılında bağlı olduğumuz temel ilke ve inkılaplara sahip çıkacağımıza söz veriyor, aklında veya kalbinde halen saltanat ve hilafet arzusu yaşayan insanlar olağanca gücümüzle sesleniyoruz. Biz Mustafa Kemalleriz ve bu topraklarda Mustaf Kemaller asla tükenmez” dedi.  
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1