• Diğer

Sultangazi

CHP’den Emine Bulut, Cinayetine Sert Tepki

Kırıkkale'de eski eşi tarafından boğazı kesilerek öldürülen Emine Bulut cinayetine Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığından sert tepki.

CHP’den Emine Bulut, Cinayetine Sert Tepki

Okunma: 1109

23 Ağustos 2019 18:18
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, Kırkkale’de 38 yaşındaki Emine Bulut, 4 yıl önce boşandığı eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde bıçaklanarak öldürülüyor. Genç kadının hastanedeki son görüntülerinde yer alan "Ölmek istemiyorum" sözleri ile kızının "Anne lütfen ölme" cümlesi herkesi derinden etkiledi, vahşi cinayete tepki üstüne tepki yağdı.  

Poyraz, "Adalet" sadece sarayların ismi olarak kalmasın. Vahşete sessiz kalma!

Murat Poyraz, gazetemize gönderdiği açıklamada kadın cinayetlerinin büyük bir toplumsal yara olduğunu vurgulayarak şunları söyledi. “Kadına yönelik bir şiddet olduğunda yeri göğü inletmemiz lazım. Adalet sadece sarayların ismi olarak kalmasın. Vahşete sessiz kalma! partimizin bu konudaki hassasiyeti bilinmektedir. CHP Sultangazi Emekçi kadınlarımız yarın saat 12.00’de bir basın açıklamasıyla her türlü şiddet kültürünü mahkum edecektir. Bu konu toplumsal düzeyde bir duyarlılık ve hassasiyete dönüşmelidir” dedi.
 

 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku