• Diğer

Sultangazi

CHP’den Basına ve Kamuoyuna

11 Şubat 2018 tarihinde Sultangazi Cebeci Stadyumu’nda oynanan Sultangazi Spor ve Yeni Çan Spor karşılaşmasında sağa içerisinde ve sonrasında yaşanan, sporun ruhuna uygun olmayan davranışları, tasvip etmemiz mümkün değildir.

CHP’den Basına ve Kamuoyuna

Okunma: 1558

15 Şubat 2018 16:01
-A

+A

Sultangazi Spor Kulübünün 1985 yılında kuruluşundan bu yana tribünlerde  kötü ve çirkin tezahüratta bulunmayan taraftarımızın bu tavrı, spor kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Ayrıca İlçemizde oynanan diğer kulüp maçlarında da taraftarlarımızın otaya koyduğu davranışlar takdir toplamıştır. Toplumun her kesiminden ve her yaş gurubundan oluşan aynı taraftar grubunun centilmenlik  sınırları  içerisinde destekledikleri  takımımız da bu güveni ve desteği alarak müsabakalara çıkmaktadır. Yeni Çan spor kulübüyle oynanan maçta taraftarımıza “terörist” muamelesi yakıştırması bardağı taşıran son damla olmuştur. Maç sonrası sağa içerisinde futbolcuların bir birlerine sözlü sataşmalarına birkaç taraftar ve bir yöneticinin dahil olması maç sevincini gölgede bırakacak görüntülerin oluşması, tüm spor kamuoyunu olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür.  

Sultangazi Spor Kulübü bugüne kadar sporda her türlü şiddetin karşısında olmuş, sporun ruhuna aykırı eylemlere asla prim vermemiş, şiddet yanlısı tutum izlememiştir. Kendini bilmez birkaç kişinin yaptığı tasvip edilmesi mümkün olmayan davranışları Sultangazi Spor Kulübümüzle ilişkilendirmek ve tüm Sultangazi Spor camiasını bu konu üzerinden haksız şekilde suçlamaya çalışmak  iyi niyetle bağdaşmamaktadır. Bu maçta ve diğer maçlarda olduğu gibi camiamıza tahrik edici laflar edilmiş taraftarımıza “terörist” denilmiştir. Tahrik edenler dahil olmak üzere, yasaya aykırı davranış içerisinde bulunanlar, hangi kulübün taraftarı ise bulunup en kısa sürede cezalandırılması en büyük temennimizdir.

CHP Sultangazi İlçe Başkanı
Murat Poyraz

 
 
 
Anahtar Kelimeler : CHP’den Basına ve Kamuoyuna,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1