• Diğer

Sultangazi

CHP, 75. Yıl Mahallesinde Esnaf Ziyaretti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Bugün Sultangazi 75. Yıl Mahallesi’nde yaptığı esnaf ziyaretinde “ Esnafın büyük bir sıkıntı içerisinde olduğunu söyleyerek, birçok esnafın siftah yapmadan dükkânını kapattığını ifade” etti.

CHP, 75. Yıl Mahallesinde Esnaf Ziyaretti

Okunma: 1739

15 Mart 2019 03:27
-A

+A

Seçim çalışmaları kapsamında İlçe Başkanı ve meclis üyeleriyle birlikte 75. Yıl Mahallesi’nde esnaf ziyaretinde bulunan Bozkurt, esnafın sorunlarını dinledi. Esnafın sorunlarını yerinde tespit etmeye çalıştıklarını kaydeden Bozkurt, “ Ekonomik kriz dolayısıyla esnafımızda ciddi bir iş düşüklüğü söz konusu. Seçim çalışmaları kapsamında yaptığımız ziyaretlerde esnafın dertli olduğunu görmekteyiz” dedi.


 
Sultangazili esnafı iş yapamadığı için büyük sıkıntı çektiğini belirterek, “ Bu sene Sultangazi ekonomisi bir bütün olarak çökmüş durumda. Sultangazi her yönüyle dertli. Taş Ocaklarının tozu yüzünden dertli, Eğitimdeki aksaklıklar yüzünden dertli, gençler işsiz bu yüzden dertli, yabancı uyruklu insanların çokluğundan dertli.


 
Okul öncesi eğitimin olmayışından dertli, tramvay yolu yüzünden dertli. Spor alanlarından istediği ölçüde yararlanamadığı için dertli, kentsel dönüşümden dolayı dertli. Kadın sığınma merkezlerinden mahrum olduğu için dertli, yaşlı bakım merkezin yetersizliğinden dertli. Hayat pahlılığından dolayı dertli. Sultangazi ekonomisini ayağa kalkması için hiçbir çaba yok. öncelikle esnafı hak ettiği yere taşımak gerekiyor. Esnafın halinden anlamak gerekiyor. Tek çözüm CHP ancak ve ancak bu halkın gerçek kurtuluşu CHP iktidarıyla gelecek, halımızın bu seçimde bu hükümete sandıkta cevap vermesi gerekiyor” dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku