• Diğer

Sultangazi

Çavdar Derneği Mimar Haluk Bozkurt’u Ağırladı

CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, seçim ziyaretleri kapsamında Sivas İli Ulaş İlçesi Çavdar Köyü, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Çavdar Derneği Mimar Haluk Bozkurt’u Ağırladı

Okunma: 1661

27 Şubat 2019 09:01
-A

+A

Sultangazi’de her kesi kapsıysan, adalet, demokrasi, özgürlük odaklı bir hizmet anlayışı sözü veren CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, seçim ziyaretlerini sürdürüyor.


 
Çavdar Derneği üyeleri ile Akşam saatlerinde buluşan Mimar Haluk Bozkurt, üyelerin sorunlarını ve önerilerini dinledi. Gerçekleştirmeyi hayal ettikleri projeleri hep birlikte yapacaklarını aktardı. Dernek üyelerinin sorularını yanıtlayan Mimar Haluk Bozkurt, “17 yıldır iktidarda olan partinin belediyeyle geldiğini, bu basiretsiz iktidarın yine belediye ile gideceğini” söyledi.


 
Uyuşturucu yaşının ilkokul seviyesine kadar düşmesine yönelik gelen bir soru üzerine Mimar Haluk Bozkurt, şunları söyledi. “ önemli olan suç işlendikten sonra faalleri yakalayıp adalete teslim etmek değildir. Önemli olan suçun işlenmesini önlemektir. Önemli olan suçun işleneceği zeminin oluşmasına müsaade etmemektir. Toplumun eğitim düzeyini yükselterek bilinçli bireyler yetiştirmektir. Tam gün eğitim sistemi yaratarak çocuğun boş vaktini kaliteli geçirmesine yardımcı olmaktır. Bilimsen eğitime ağırlık vermektir. Tiyatro, sineme, kütüphane, etüt, gibi alanları çoğaltarak gençlerin ve çocukların zamanlarını geçirebileceği alanlar yaratmaktır. Uyuşturucu illetinin önüne böyle geçilir. Polisiye tedbirleri tabii ki küçümsemiyoruz. Uyuşturucu satıcılarına göz açtırmadıklarını hepimiz biliyoruz. Ancak bu tedbirlerin yeterli olmadığını, bunların geçici çözümler olduğunu hep birlikte görüyoruz. Rehabilitasyon merkezlerinde tedavi olan birçok kişinin yeniden bu illetin pençesine düştüğünü kanıtlayan veri var. Bizim belediyemizde halkımızla birlikte, bu işin uzmanlarıyla ortaklaşa çözümler üzerinde duracağız. Ailenin tüm fertlerine uyuşturucu illetinin nasıl bir şey olduğunu anlatarak bilinçli bireylerin yetişmesi yönündeki projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.


 
Hoş bir sohbet havasında geçen toplantıda Gazi Mahallesi Birim Başkanı İlhan Şahin, Gazi Mahallesinde yapılması gereken çalışmalara ilişkin önerilerini anlattı. Dernek ve ev toplantılarının önemine vurgu yaptı. Alan çalışmalarıyla halka nasıl dokunulduğunu, ülkede yaşanan ekonomik krizden halkın nasıl etkilendiğini, bu seçimlerde zaferle çıkmanın yolunun ne olduğunu anlatan Şahin, dernekte bulunanlar tarafından alkışlandı.


    
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku