• Diğer

Sultangazi

Cahit Altunay Referandumu Değerlendirdi

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Yaptığımız görüşmede Yaşam Gazetesine 16 Nisanda yapılan halk oylaması ile ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cahit Altunay Referandumu Değerlendirdi

Okunma: 709

19 Nisan 2017 21:00
-A

+A

16 Nisan’da yapılan halk oylamasının ardından ilk olarak gazetemize konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay,  Türkiye demokrasisinin halk oylamasıyla bir olgunluk sınavını ortaya koyduğunu ve bunu bütün dünyanın gördüğünü söyledi.

"Bugünden itibaren ülkemiz ve geleceğimiz için sorumluluğumuzun daha da arttığını, çok daha fazla çalışmamız gerektiğini farkındayız. Diyerek konuşmasını sürdüren Altunay, Halk oylamasının demokratik olgunluk içinde gerçekleşmesini sağlayan bütün vatandaşlara şükranlarını sunan Altunay,  AK Parti kadroları olarak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine en başından bu yana inandıklarını dile getirerek, anayasa değişikliğinin ülke ve millet için ihtiyaç olduğunu hatırlattı.

AK Parti teşkilatına ve kampanya sürecinde emeği geçenlere teşekkür eden Altunay, "AK Partimizin bütün kademeleri, ilçe teşkilatlarımız, her zaman olduğu gibi kadın ve gençlik kollarımız, canla başla çalışmalarını sürdürdüler. Sultangazi’nin on beş mahallesinde sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmayan yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı. Altunay, düşüncelerini şöyle ifade etti:

“ Türkiye tarihi bir dönemden geçti. Bundan sonraki süreç Türkiye için daha güçlü daha farklı bir süreç olacak. Öyle gözlemliyorum ki 17 Nisan İtibariyle gerek dövizdeki hareketlilik gerekse ekonomide ki canlılık bir anda ortaya çıktı. Dolar düşüyor borsa yükseliyor. Vatandaş 17 Nisan sabahı daha güvenli daha kararlı uyandı. Bu sevindirici gözlemleri yaptık. Kim kazandı sorusunun cevabı hiç şüphesiz millet kazandı. Çünkü millet yeni yönetim düzenini belirledi. Bir parti, bir lider seçimi yapılmadı. Bu Millet artık koalisyonlar olmasın, Başbakan Cumhurbaşkanı kavgası olmasın, hükümet kurmalarla zaman harcanmasın, krizler yaşanmasın ve dış güçlere karşı Türkiye’ye plan kuranlar olmasın dedi. Daha güçlü daha dirençli olabilmek için evet dedi. Bundan sonra bu sistem içerisinden daha güçlü hükümetler çıkacak, daha fazla iş yapacak. Bunun en güzel örneği belediyelerdir. Beş yıl kesintisiz hizmet sürecinde stratejik hedefler belirlenir, belirlediği hedefler doğrultusunda hizmet eder. Beş yıl sonra halkın karşısına çıktığında vaat ettiklerinin gerçekleşmiş olmasının mutluluğunu yaşar.

Bu sistem Recep Tayyip Erdoğan için değil, bu millet için gerekli bir sistemdi. Bundan sonra bu sistem tek başına iktidarlarla ülkeye daha güçlü kalkınma hedeflerine ulaştıracak. Sultangazi ‘de vatandaşımızın çoğunluğu Evet yönünde karar belirtti. Evet, veren vatandaşlarımızla Hayır veren vatandaşlarımızda bizim için değerlidir. Çok net söylüyorum, bizim bu güne kadar hangi görüşten olursa olsun hiçbir vatandaşımıza ayrımcılığımız olmamıştır. Bundan sonrada olmayacaktır.

Herkese eşit bakmayı, herkesi dikkate almayı, sorunları dinlemeyi ve çözmeyi prensip edinmişizdir. Bizim anlayışımızda bizim genlerimizde insan odaklı anlayış, insanı sevmek vardır. İnsan sevgisi olmazsa hiçbir şeyi başaramazsınız.   Dolayısıyla burada iki gündür daha büyük bir heyecanla, ekiplerimle toplantı yaptık. Yeni yol haritamızı ve alacağımız rolleri belirledik. Hedefimize daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve daha fazla gelişme hedeflerini koyduk. Bizde ülkenin her yerinde olduğu gibi burada da önemli bir nüfusu temsil ediyoruz, önemli bir kitleye hitap ediyoruz.

Bu insanlar daha çok hizmeti, daha iyi yaşamayı hak ediyor. Onun için bize düşen görev daha çok hizmet. İstanbul’un hizmetsiz geçecek bir saate tahammülü yok. Bizden sonrakilere gelecek vaat edelim, çocuklarımızı sevindirelim. Büyüklerin çektikleri sıkıntıları çocuklarımıza yaşatmayalım. Torunlarımız bu ülkede yaşamaktan mutlu olsunlar. Bu ülke ile övünsünler. Bu sistem Türkiye'yi kalkındıracak, şahlandıracak, güçlendirecek ben buna inanıyorum.

Bu ilçede iki aydan beri yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Teşkilatımızın her kademesinde görev alan kardeşlerime, Belediye çalışanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, ulusal, yerel basınımıza, özellikle çalışmalarımızda bizlerin motivasyonunu artıran heyecanlandıran Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Allah hakkımızda hayırlısını mübarek etsin” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku