• Diğer

Sultangazi

Cahit Altunay’a Osmanlı Tuğrası Hediye Edildi

Merkezi Sultangazi İlçesi 50. Yıl Mahallesinde bulunan Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a el işlemesi Osmanlı tuğrası hediye etti.

Cahit Altunay’a Osmanlı Tuğrası Hediye Edildi

Okunma: 498

25 Mart 2018 00:06
-A

+ATüm Canbeyler Derneğinde yapılan etkinlikte Ünlü Radyocu İbrahim Harikases sunum gerçekleştirdi. Güzel sunumuyla takdir toplayan Harikases konuklarına teker teker söz hakkı vererek konuşmaya davet etti. 
Açılış konuşmasını AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Mehmet Kavak gerçekleştirdi. “ Tüm canbeyler aşiretinin Türkiye’nin dört bir tarafına yayıldığını anlatan Kavak, genel toplamda 2,5 Milyon Canbeylinin olduğunu söyledi. Merkezi Konya olan canbeylerin Osmanlı döneminde farklı illere dağıldığını sözlerine ekledi. 
Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, yaptığı konuşmada dernek üyeleri tarafından ayakta alkışlandı. Birlik ve beraberliğe vurgu yapan durmuş, “ Tüm Canbeylerin tarihçesi hakkında bilgi verdi. Tüm Canbeylerin merkezi Konya olduğunu söyleyen Durmuş, Osmanlı döneminde Kayseri’de  bir kalenin fatihi ile dengelerin değiştiğini Bazı Canbeylerin bu yöreye göç ettiğini söyledi. Esas göçün Yavuz Sultan Süleyman döneminde yaşandığını Tüm Canbeylerin bu dönemde Türkiye’nin muhtelif illerine dağıldığına vurgu yaptı. Çankırı’da da Canbeylilerin olduğunu anlatan Durmuş, çok büyük bir aşiret olduklarını her geçen gün daha fazla insanın canbeyli olduğunu itiraf ettiğini” vurguladı.
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Tüm Canbeyler Dernek lokalinde yaptığı konuşmada tezahüratlarla karşılandı. Sultangazi İlçesi 9 yıl önce ilçe olduğunda belediye binası olarak kullanılacak bir yerin olmadığını Gaziosmanpaşa Belediyesinin araç tamiri olarak kullandığı bir yerin hizmet tesisi olarak kullanıldığını söyledi. Daha ilk günlerde sadece küçüçük bir odada hizmet verdiklerini, ertesi gün bir televizyon kanalının kendilerine geldiğini ve röportaj yapmak istediğini söyledi. Altunay, kabul etmesen farklı bir sorun çıkar, farklı bir haber yaparlarımı düşüncesiyle televizyon ekibini içeri davet ettik. İlk soru belediye başkanı var koltuğu yok sorusuyla karşı karşıya kaldık. Biz koltuk kapmaya değil koltuk yapmaya geldik deyince her şey tersine döndü. Akşam haberlerinde bu şekilde yayın yapılınca bizler memnun olduk. Evet arkadaşlar birkaç ay sonra beş yıl hizmet verdiğimiz bir yeri kiraladık. Daha sonra bugün gururla anlatacağım hizmet binamızı yaptık. Çok şükür belediyemizin bütçesine dokunmadan AVM ve diğer işletmelerden aldığımız kiralarla taksitlerimizi ödüyoruz. Ahmet Yesevi Kültür Merkezini Büyükşehir Belediyemize Yaptırdık. Biz Gaziosmanpaşa Belediyesinde ayrılırken sadece 5 tane lisemiz vardı. Şu an 25 tane lise 5 adet üniversitemiz var. İlerdeki günlerde sokağına Pazar alanı kurulmayan tek içe, sağlık merkezleriyle en öndeki ilçe, eğitim kalitesiyle ve üniversiteleriyle birinci ilçe olacağız. Allahın iziniyle ve desteğiyle her geçen gün gelişerek yolumuza devam ediyoruz.


 
Bu etkinliği tertip eden Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş şahsında hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.


 
Abdulbaki Durmuş Tarafından Osmanlı Turası ile ödüllendirilen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Dernek üyeleri tarafından ayakta alkışlandı. Tezahüratlar eşliğinde ödüllünü alan altunay teşekkür etti. 
 

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1