Sultangazi

Cahit Altunay, İzcilik Kampının Sezon Finalinde

Sultangazi Belediyesi İzci Kampı 2017 yılı kapanış programı yine coşku dolu anlarla gerçekleşti.

Cahit Altunay, İzcilik Kampının Sezon Finalinde

Okunma: 343

26 Ağustos 2017 10:26
-A

+A

Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanında gerçekleşen veda programına Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları birim müdürleri ve çok sayıda veli katıldı.


 
Sultangazi Belediyesi sorumluluk Bilincini Geliştiriyor
 
Doğayla uyum içinde yaşayan ve sorumluluk bilinçleri güçlenmiş nesillerin yetişmesine katkı sağlamak için Sultangazi Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen izcilik kampı final programına İzci velileri de katıldı. Kamp alanını gezen ve çocukları ile birlikte kamp ateşinin etrafında oturarak, çocuklarının kapanış için hazırladığı faaliyetleri izledi.


 
Her Kapanış Yeni Açılışların Müjdecisi Olacak
 
Kapanış programına katılan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, kamp ateşini yakarak kapanış etkinliklerinin startını verdi. İzciler, yaktıkları kamp ateşinin etrafında çember oluşturarak marşlar okudu, şarkılar söyledi.


 
Altunay, Minik İzcilerimize de Yürekten Teşekkür Ediyorum

Veda ateşinin yakıldığı alanda bir konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “ Bugün sezonun son kampı. Belediye Başkanlığını aldığımız ilk yıllarda açmıştık. Her yıl talep biraz daha artarak devam ediyor. İzcilik insan hayatını disipline eden, disiplinli çalışmayı ve doğayla baş başa yaşamayı öğreten bir yaşam biçimi. Verimli geçen kamp süresince Suriyeli çocuklar olmak üzere birçok öğrenciyi burada misafir ediyoruz. İzcilik Kampı ailelerin çocuklarının her yıl göndermek istediği bir etkinlik haline dönüştü. Çocuklara burada bir günün televizyonsuz, telefonsuz, elektriği olmayan bir evde nasıl geçtiğini fiilen yaşatıyoruz. Bilgisayar başında olmadan da bir hayatın yaşanabildiğini görüyorlar. Çocukların bu yaşta bu tecrübeyi yaşamış olmalarının geleceklerinde mücadele ruhunu kazanmaları adına büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bizim belediye olarak çocuklara yönelik düzenlediğimiz etkinlikler arasında izcilik en fazla hatıra bırakan bir konu olsa gerek. Katılımınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Burada günlerce sizlerden ayrı kalma cesaretini gösteren minik izcilerimize de yürekten teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku