• Diğer

Sultangazi

Bozkurt, Tek Rumeli Tv’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu

CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Tek Rumeli canlı yayın konuğu oldu. Yerel seçim çalışmaları kapsamında Tek Rumeli TV’de canlı yayın konuğu olan Haluk Bozkurt, Sultangazi için vaatlerini açıkladı.

Bozkurt, Tek Rumeli Tv’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu

Okunma: 1544

29 Mart 2019 07:34
-A

+A

Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, konuk olduğu Tek Rumeli canlı yayınında, aday olduğu Sultangazi ile ilgili projelerini ve vaatlerini anlattı. Bozkurt, Tek Rumeli kanalına gündem özel programına konuk oldu. Bozkurt, belediye başkanı olma durumunda hayatta geçireceği önemli yatırımlarla ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. 

Sultangazi’de 2009 yılından bu yana CHP’li belediye meclis üyesi olduğundan bahseden Bozkurt, geçen on yıl boyunca Sultangazi’nin istenilen düzeyde gelişmediğinin altını çizdi. Meclis üyesi sayısı bakımından yetersiz sayıda oldukları için meclise sundukları birçok projenin oy çokluğuyla ret edildiğini sözlerine ekledi. Okul öncesi eğitim ile ilgili anaokulu ve kreş yapılmadığını bununda büyük bir eksiklik olduğunu ifade etti.


Öğretmenler için öğretmen evi, emekliler için huzur evi ve lokali yapacaklarını belirten Bozkurt, buralardan emeklilikte yaşa takılanların da yararlanacağını açıkladı.

Ulaşım da köklü çözümler üreteceğiz


Ulaşım ile ilgili soruları cevaplayan CHP’nin Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, hızlı adımlarla çözümler sunacağını söyledi. Sultangazi’de metro ve tramvay diğer bir adıyla toplu taşıma olanaklarını halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.
 
Bozkurt, “ Biz bunun artık siyasetten uzaklaşmasını istiyoruz. Toplu taşıma ulaşımın kurtuluşudur. Tramvay ve metro ile buluşma zamanıdır. Sevgili Ekrem İmamoğlu Başkanımla beraber Sultangazilileri metro ulaşımıyla buluşturup hızlı bir şekilde hem belediye ve halk otobüslerini, hem de metro ve Tramvay’ı devreye sokarak bu işe bir çözüm ulunabilinir” dedi.
 
Tapu ve İmar Sorununu Biz Çözeceğiz
 
Sultangazi’nin en büyük sorunlarından birinin de İmar ve tapu sorunu olduğunu söyleyen Mimar Haluk Bozkurt, Birçok mahallemiz Alibey Barajından dolayı su havzasında olduğu gerekçesiyle tapu ve imar sorunu yaşamaktadır. İSKİ’nin yakın, orta ve uzun mesafe dediği ve bu mesafelere imar verilmediği göz önüne alındığında çarpıcı olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin lojistik inşaatı yakın mesafe olarak adlandırılan mesafede inşa edilmektedir. Habipler girişine inşa edilen Büyükşehir belediyesine ait konutlar orta mesafede inşa edilmiştir. Hemen yanı başındaki konutlara imar ve tapu verilmemektedir. Biz belediyeyi kazanırsak bütün bu sorunları gözden geçirip gerekli girişimlerde bulunarak soruna köklü çözümler getireceğiz.
 
Hiçbir şey İnsan Sağlığından Daha Önemli Değildir
 
Kangrene dönüşen taş ocakları sorunu kaderimizmiş gibi algılanamaz. Bu kaderi halkımızla birlikte değiştirebiliriz. Ya taş ocakları buradan taşınıp gidecek, ya da buradaki yapılaşma buradan kaldırılacak. Bu yapılaşma buradan kalkamayacağına göre tek çare taş ocaklarını hayatımızdan çıkarmak. Sağlığımızı olumsuz yönden etkileyen toz bulutlarından kurtulmak öncelikli görevimiz olacaktır. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu bu taş ocaklarını kapatacağının müjdesini vermişti” dedi.
 

 
  


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku