• Diğer

Sultangazi

Bozkurt, Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluş Törenine Katıldı

Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü Sultangazi’de törenle kutlandı. Sultangazi Erzurumlular Derneğinin düzenlemiş olduğu programa siyasi partiler büyük ilgi gösterdi.

Bozkurt, Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluş Törenine Katıldı

Okunma: 573

10 Mart 2019 09:17
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, CHP Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Saadet Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aydoğan, İyi Parti Sultangazi İlçe Başkanı Sinan Taşkın, iş dünyasının önemli İsimleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 
Erzurumlular Dernek Başkanı Ali Erzincan, günün anlam ve önemini içeren konuşma yaptı. Erzincan, “Erzurum; büyük Türk milletinin tarihi misyonunda ve alın yazısında her zaman Anadolu’nun kilidi ve anahtarı konumunu üstlenmiş kutsal bir Müslüman coğrafyasıdır” dedi. Ali Erzincan, Erzurum’un vatanı için canını seve seve feda eden yiğitlerin şehri olduğunu ifade etti. Erzincan, şöyle devam etti: “Muhacirliğin elemini, istilânın sıkıntılarını tatmış ve Ermeni zulmünün ağırlığını yaşamış olan bu eski ve şanlı kalenin çocukları, son ferde kadar müdafaanın bir zaruret olduğu imanını çehrelerinde taşır. Erzurum’da hiçbir hane ve aile yoktur ki Rus ve Ermeni savaşlarında şehit vermemiş olsun. İstiklal ve hürriyet bizler için uğrunda ölünecek önemli ve vazgeçilmez bir kavramdır. Erzurumlu vatanı için gözünü hiç kırpmadan seve seve canını feda eder” dedi.


 
Kısa bir selamlama konuşması yapan CHP Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, aziz şehitlerimize Allahtan rahmet dilerken, bu etkinliğin yapılmasında emeği geçen başta Sultangazi Erzurumlular Dernek Başkanı Ali Erzincan’a ve ekibine teşekkür etti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku