• Diğer

Sultangazi

Bozkurt, “İstanbul’a Bahar Geldi, Sultangazi’de Çiçek Açtı”

CHP Sultangazi kesin olmayan 31 Mart yerel seçimlerinde bir önceki yerel seçime göre oyunu 6,5 ile 7 puan arasında artırdı.

 Bozkurt, “İstanbul’a Bahar Geldi, Sultangazi’de Çiçek Açtı”

Okunma: 1674

2 Nisan 2019 20:40
-A

+A

31 Mart seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Sultangazi’de Millet İttifakı’nın CHP adayı Mimar Haluk Bozkurt, seçimi kazanmamasına rağmen hem oyunu önemli ölçüde artırdı, hem de 8 olan meclis üyesi sayısını 11’e yükseltti.En Yüksek Oy Oranını Yakaladık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 2008 yılında ilçe olduktan sonra, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Ercan Karabayır ile seçime girmişti. Aldığı oy 57. 463  % 25. 07 olmuştu. 2014 yılında CHP Ali Acar ile seçime girmiş. 65. 130 oy alarak % 23. 18 olmuştu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, 31 Mart 2019’da yapılan yerel yönetim seçimlerinde Sultangazi’de 85. 335 oy oranıyla % 29. 80 bugüne kadar yapılan tüm seçimlerde en yüksek oranı yakalayarak önemli bir başarıya imza atmıştır.


 
İstanbul Kıran Kırana Geçti, Bahar Geldi

İstanbul, son yılların en başa baş geçen seçimlerine tanıklık etti. 2014 yılında yapılan yerel seçimlere oranla daha çok dişe diş geçen seçimlerde değişimlerin yaşandığı gözden kaçmadı. Esenyurt ve Küçükçekmece, CHP’ye geçerken, Silivri MHP’ye Çatalca’da AK Parti’ye geçti. Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti 24 İlçede CHP 14 İlçede ve MHP 1 ilçede seçimden zaferle çıktı.Millet İttifakı Elinden Gelenin En İyisini Yapmıştır

Sultangazi’de Millet İttifakı’nın CHP adayı Mimar Haluk Bozkurt ve ekibi gece gündüz demeden çalıştı. Çalmadık kapı, sıkılmadık el, dokunulmadık yürek bırakmayan İlçe Örgütü tüm olumsuzluklara rağmen gözle görülür bir başarı elde ederek bir önceki seçimde 8 olan meclis üyesi sayısını 11’e yükseltti. Bugüne kadar en yüksek oy oranını yakalayarak İl başkanlığının ve genel merkezin takdirini kazandı.Bozkurt: “ Başarının Mimarı Gönüllü Kadınlar”
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, 31 Mart’ta yapılan yerel yönetim seçimlerinde Sultangazi’de yüzde 30 CHP’ye oy çıkmasında gönüllü kadınların payının büyük olduğunu belirterek, “ Kadınlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” dedi.


 
 
 
 

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku