• Diğer

Sultangazi

BOŞANMA DAVASI DEVAM EDERKEN TARAFLARDAN BİRİSİ VEFAT EDERSE DAVANIN DURUMU NE OLACAK ?

Değerli okurlarım açmış olduğunuz boşanma davanız devam ederken davacı taraf olarak siz vefat ederseniz sizin yasal mirasçılarınız davaya devam ederek davalı eşinizin boşanma davası açılmasında kusurlu olduğunu ve bu boşanma davasının açılmasına kendi kusurlu davranışları ile sebebiyet verdiğini ispata ederek sizin davalı eşinizin kusurlu olduğunu boşanma hakiminize tespit ettirebilirler.

BOŞANMA DAVASI DEVAM EDERKEN TARAFLARDAN BİRİSİ VEFAT EDERSE DAVANIN DURUMU NE OLACAK ?

Okunma: 256

30 Ocak 2019 23:20
-A

+A

Bu durumda boşanma kararı kesinleştikten sonra yasal mirasçılarınızın sulh hukuk mahkemesine müracaatt ederek davalı eşinizin mirasçılık sıfatının kusurlu olması nedeni ile mirasçılık sıfatının kaldırılmasını talep edebilirler. 

Aynı durum boşanma davası devam ederken davalı eşin vefatı halinde de söz konusu olacaktır. Davalı eşin vefat etmesi durumunda davalı tarafın yasal mirasçıları davaya devam ederek davacı eşin kusurlu olduğunu ispat edebilirlerse davacı eşin yasal miras hakkını engelleyebilirler. 
Boşanma davası açıldıktan sonra taraflardan birinin vefatı halinde evlilik ölümle son bulacağından boşanma konusunda karar verilmesine yer olmaz . 

Bu konulardakİ tüm sorularınızı 0 532 508 90 45 nolu irtibat telefonuma bildirebilirsiniz. 
AVUKAT NEVİN ÖMEROĞLU DEMİREL İSTANBUL/BAKIRKÖY

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1