Sultangazi

Biraz Onurlu Olun

“Satılmış ve zarfçı gazeteciler” başlığıyla bir haber sosyal medyada dolaşır oldu. Bu haberin esas amacı Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı töhmet altında bırakmanın yanı sıra, yerel basını itibarsızlaştırmak içindir.

Biraz Onurlu Olun

Okunma: 832

13 Eylül 2017 21:05
-A

+A

Adıyaman ili Gerger ilçesinde yayın yapan Gergerfırat internet sitesi iddialarını 21 Ağustos 2017 tarihinde Mercan TV Program yapımcısı Reşat beyin, Adıyaman nüfusuna kayıtlı Sultangazi’de ikamet eden iş adamı Hamza Taşan ile yaptığı söyleyişi de yapılan konuşmayı haberleştirerek okuyucularına şöyle servis ediyor.

Alın size Gerger Fıratın haberinden satırlar Bakın
Mercan TV’nin 21 Ağustos tarihli söyleşi programına işadamı Hamza Taşan ne diyor;
Bağımsız tarafsız ve gazeteci arıyoruz. Maalesef birçok basın mensubu Adıyaman’da Sultangazi’de zarfla çalışıyor zarfla haber yapıyor. Zarfla haberi yazıyor.
 
Bakın
“Mercan Tv’nin program yapımcısı Reşat’ta olayı doğruluyor. “Gittim belediyeye çekim yaptım çıkışta elime bir zarf tokuşturdular. Sandım ki davetiye zarfı. Sonra açtım ki içinde 200 TL para var. O zaman anladım ki Sultangazi Belediyesi gazetecilere zarf dağıtıyor. Zarfla iş yapıyor”.


 
El insaf, “Tavuk su içer Allaha bakar” diye bir söz vardır

28 Haziran 2017 tarihinde Sultangazi AK Parti Basından sorumlu ilçe başkan yardımcısı tarafından Sultangazi’de yayın yapan basın mensuplarına Şelale Cafe’de ( eski belediye binasının karşısında) sahur programı düzenlendi. Bu programa Reşat arkadaşımızda icabet etti. Her Ramazan da Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ında yaptığı gibi sembolik olarak basın emekçilerine çam sakızı çoban armağanı zarf içerisinde küçükte olsa bir bayram harçlığı verildiği görülmüştür. Bu olayı ters yüz ederek sanki Belediye Başkanı ordaymış, ya da belediye çalışanları zarf vermiş gibi lanse etmek aymazlıktır.

Zor şartlarda çalışan basın emekçilerine Ramazan ayında yapılan bu olayı büyütüp “O zaman anladım ki Sultangazi Belediyesi gazetecilere zarf dağıtıyor. Zarfla iş yapıyor”. Denilmektedir. 

Bu organizasyon Sultangazi AK Parti’nin organizasyonudur. Organizasyonun başında Sultangazi AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan bulunmaktadır. Sultangazi Belediyesinden müdürlük düzeyinde bile kimsenin olmadığı bu organizasyonda belediyeyi ve Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı zan altında bırakmak insafsızlıktır.Şimdi tam tersini mi söylemek gerekiyor. “ Sultangazi AK Parti İlçe Başkanlığı 200 TL ile haber mi yaptırıyor.” İnsaf edin. Herkeste biliyor ki kar yağmur çamur demeden emek harcayan, basın mensuplarına İş adamlarının yanı sıra siyasi partilerde destek olmalı. Mübarek Ramazan ayında ve bundan bir buçuk yıl önce gerçekleşen bir olayı ısıtıp servis etmenin amacı ne olabilir.

Amaç, belli basın emekçilerini itibarsızlaştırmak. Sultangazi Belediyesini zan altında bırakmak. Gerçekler su yüzüne çıkmışken şimdi ne diyeceksiniz. AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığının organize ettiği bir programı başka kimlere mal etmeyi düşünüyorsunuz. Bu ilçede yıllardır emek harcayan basın emekçilerini yok saymak. Birkaç kuruşa satılık gazeteciler diyerek aşağılamak ne kadar hoşunuza gidiyor.
Özellikle Mercan TV program yapımcısı Reşat beyi ve iş adamı Hamza Taşan’ı Sultangazi Yerel Basını ve Sultangazi Belediye çalışanlarından özür dilemeleri gerektiğini hatırlatmak isterim.
 
Alın size bir örnek
Onediyo
https://onedio.com/haber/ak-partili-il-baskani-da-gazetecilere-harclik-verdi-183631
 

Ak Partili İl Başkanı da Gazetecilere Harçlık Verdi

 

Bugün bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan harçlık istedi. Erdoğan da gazeteciye 200 lira bayram harçlığı verdi. Ardından Maliye Bakanı Mehmet ŞimşekBatman'da gazetecilere 5'er lira dağıttı. Son olarak ise AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş gazetecilere 40'ar lira bayram harçlığı verdi.

Anahtar Kelimeler : Biraz Onurlu Olun,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku