Sultangazi

Bezat Ünal, CHP İlçe Başkanlık Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı 4. Olağan kongresine hazırlanıyor. En güçlü adaylardan kırmızı listenin temsilcisi Bezat Ünal Sultangazi Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlık adaylığını alkışlar zılgıtlar eşliğinde açıkladı.

Bezat Ünal, CHP İlçe Başkanlık Adaylığını Açıkladı

Okunma: 884

4 Ekim 2017 22:27
-A

+A

Adaylık açıklamasında Açılış konuşmasını deneyimli siyasetçi, geçen dönem Sultangazi Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Süleyman Polat yaptı. Polat, “ Biz birlikte yola çıktığımız yoldaşlarımızla aldığımız karar gereği delege seçimleri sonrası adayımızı açıklama kararı almıştık. Ancak partililerimizden ve halkımızdan gelen yoğun talep üzerine bugün adayımızı açıklamak zorunda kaldık. Kırmızı listenin adayı demokrasi ve özgürlüğü kendine içselleştirmiş genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolunda yürüyen Bezat Ünal, arkadaşımız yoldaşımız olmuştur. Hayırlı uğurlu olsun” dedi


 
Kırmızı listenin adayı Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkan Adayı Bezat Ünal salonu tıklım tıklım dolduran partililere şöyle seslendi.


 
Saygıdeğer Partili dostlarım.
 
Yurdumuzun içerisinde bulunduğu karanlık süreç değerli dostlarıma bu çağrıyı yapma mecburiyetini doğurmuştur.
 
Emperyalist güçlere karşı en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yurdumuzun tam bağımsızlığına ulaştırılmasının ardından ülkemizdeki gerici bağnazlar ile eli kanlı emperyalist güçler sergiledikleri kirli ve kanlı oyunlarıyla ülkemizin bağımsızlığını ve Cumhuriyet kazanımlarını yok etmeyi hedeflemektedirler.


 
Canımız pahasına kazandığımız topraklarımızı rant uğruna güzel yurdumuzu gerici Arap şehlerine Amerikalılara satarak TOKİ ve benzeri kurumlar aracılığı ile yakınlarına peş keş çekenler ülkemizin ortak değeri olan bir çok işletmeyi özelleştirme ve varlık fonları adı altında yabancı sermayeye satıp yandaşlarının lüks israflar içerisinde yaşamlarına vesile olurken esnafımızın iflas etmesine, halkımızın sefalet içerisinde sürüklenmesine bilinçli şekildi neden olmuşlardır.
 
Bizler daha çağdaş bir eğitim hedeflerken, iktidardaki yönetim tam tersine eğitim müfredatını değiştirerek 4+4+4 ve proje okulları kapsamında çağdaş nesiller yetiştirmek yerine, bilimden ve teknolojiden yoksun, tarikatların, cemaatlerin kontrolünde “kindar” nesiller yetiştirmeyi hedef edinmişlerdir.


 
OHAL kapsamında çıkardıkları Kanun Hükmünde Kararnameler(KHK) ile binlerce Kamu Emekçisi, Öğretim Görevlisi ve Eğitimcinin görevine son verdiler. Özgür,bağımsız medyayı susturarak, kendileri gibi düşünmeyen yayın organlarını kapatma kararı aldılar. Kurdukları adalet saraylarında adaletin eline kelepçe takarak, taraflı kararları ile toplum vicdanına derin yaralar açtılar. Dünya Hukuk Endeksinde 113 ülke arasından 99. olmamız da gösteriyor ki; Hukuk kurallarını toplum menfaatine değil, kendi çıkarlarına yönelik işletmektelerdir.
 
Değerli dostlarım, içinde bulunduğumuz sürecin ne kadar vahim olduğunu en kısa haliyle özetlemeye çalıştım. Hukuksuz uygulamalar, eğitimde, ekonomide, sağlıkta yaşadığımız sorunlar, yaşam alanlarımızın giderek daralması, hepimizin toplumsal olarak sorunları haline gelmiştir.


 
Bu duruma sebep olan karanlık güruh bilmelidir ki; karanlığa karşı her daim göğüs geren çağdaşlık ve bağımsızlık bayrağını elden ele bizlere ulaştıran Deniz Gezmiş’ler, Uğur Mumcu’lar, Nazım Hikmet’ler, Bahriye Üçok’lar, Türkan Saylan’lar, Karaoğlan’lar var olmuşlardır. Bugün de bu bayrağı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde gelecek nesillere aktarmak bizim görevimizdir.
 
2019 seçimleri ile birlikte saltanatların güçlenmesi ve kabul görmesi adına her türlü adaletsizliği yaparak, ülkeyi karanlık bir sürecin içerisinde sürüklemeyi hedefleyenlere karşı, Cumhuriyetimizin kuruluşunda olduğu gibi Kürt-Türk, Laz-Çerkez, Alevisi-Sunnisiyle birlik olma zamanıdır.
 
2017 yılı içerisinde yapılacak olan ilçemizin 4. Olağan Kongresi ile birlikle, küslükleri, kırgınlıkları bir kenara bırakarak bu zorlu yolculukla Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet direnişine olan inancımızla,
 
Partimizi 2019 yılında adaletli iktidara taşımak için halk, hukuk, adalet için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolunda devam etmek için Kırmızı Liste’nin adayıyım.

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku