• Diğer

Sultangazi

Bezat Ünal, Basınla Buluştu

Sultangazi İlçe olduğundan bu yana AK Parti’nin elinde tuttuğu Sultangazi Belediyesini 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde almayı hedefine koyan CHP’de ses çıkmazken, İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığına aday olan Bezat Ünal basınla bir araya geldi.

Bezat Ünal, Basınla Buluştu

Okunma: 740

27 Kasım 2018 22:25
-A

+A

İstanbul Büyükşehir Belediyesini almak için “ Kazanılacak aday”la yola çıkmayı hedefleyen CHP, kazanılması “garanti” görülen Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Silivri gibi ilçelerde sıkıntı çekmezken, zor olarak adlandırılan Sultangazi ve benzeri ilçelerde tabanın sesine kulak kabartıyor.Geçtiğimiz günlerde yerel basına yansıyan “ CHP Sultangazi’nin 2019 yılı adayı Bezat Ünal mı?” haberlerinden sonra gözler Ünal’a çevrilmişti. Bugün Bezat Ünal’ın yerel basınla yemekte buluşması ve süreci değerlendirmesi önümüzdeki günlerde Bezat Ünal CHP Sultangazi Belediye Başkan aday adaylığını mı açıklayacak sorusunu gündeme getiriyor.

Sohbet havasında geçen yemekli buluşma da Bezat Ünal Kısa başlıklar altında şunları konuştu. “ öncelikle nasıl bir belediye başkan adayı olmalı? Bu soruya yanıt bulmadan diğer konuları ele almak doğru olmaz kanısındayım. Başkan adayında aranan özellikler kısaca, “Topluma örnek olacak bir kişiliğe sahip olmalıdır. Karar alma sürecinde etkili olmalı, Vizyon sahibi olmalı, başarılı, bilgili ve eğitimli olmalıdır. Halkın içinde gelen halkla barışık olan, halkın önceliklerine önem veren söz ve davranışları ile bunu kanıtlayan özelliğe sahip olmalıdır.

Pratik ve üretici bir zekaya sahip olmalı, var olanı korumak yerine daha ileriye taşımayı ilke edinmelidir. Her şeyden önemlisi geleceğe dair hayalleri olmalıdır. Sözüne güvenilir sözünün arkasında duran kişi olmalıdır. Halkın menfaat ve çıkarlarını gözetmeli, İlçe’nin menfaatleri doğrultusunda diğer kurumlarla ilişkileri en yüksek konuma taşımalı, vatandaşın hak ve menfaatlerini korumada azami özen göstermelidir.  

Başkan seçildikten sonra kendisine oy verenleri değil, bütün toplumu temsil ettiğinin bilincinde olmalı ve buna göre öncelikli hizmetler yürütülmelidir. Çıkar odaklarına, menfaat telalarlına fırsat vermemelidir. Birilerinin istismarına açık olacak davranışlardan kaçınmalı, toplumu ilgilendiren, toplumun yararına olan faaliyetler, etkinlikler ve oluşumlar içerisinde bir Başkan olarak bulunmalıdır” dedi.

Bezat Ünal konuşmasını şöyle sürdürdü. “Bütün bu özellikleri kendinde barındıran partinin mutfağından gelen her üyemiz Belediye başkanlığını hak ediyor. Partimizde bu göreve talip olacak çok sayıda arkadaşımız var. Bu görevi de layıkıyla yapacaklarına inanıyorum” dedi.     

Yerel basının düşünce ve önerilerine önem veren Ünal, “ben Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferiyim bana verilecek görevi layıkıyla yerine getirmeye hazırım. Partim Belediye Başkan adaylığını verdiği takdirde seve seve yaparım” dedi.

 

Anahtar Kelimeler : Bezat Ünal, Basınla Buluştu,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1