• Diğer

Sultangazi

Belgin Poyraz, Milletvekili Aday Adayı Oldu

Belgin Poyraz, 24 Haziran 2018 Pazar Günü yapılacak olan erken seçimde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı oldu.

Belgin Poyraz, Milletvekili Aday Adayı Oldu

Okunma: 1657

16 Mayıs 2018 10:54
-A

+A

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığına dosyasını teslim eden Belgin Poyraz Milletvekili aday adayı oldu. Poyraz, seçmelerle ilgi çalışmalarına da hız verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi ilçesinin çalışkan ve parti içinden gelen değerli isimlerinden biri olan Edebiyat Öğretmeni Belgin Poyraz, özgürlük, demokrasi, insan hakları aşığı bir kişilik. Poyraz, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda  “CHP Milletvekili olma yolunda ilk adımı aday adaylık müracaatımı yaparak attım. Bu saatten sonra halkımın hizmetindeyim. Gecemi gündüzüme katarak aralıksız çalışmalarımı sürdüreceğim” dedi.
 

Belgin Poyraz Kimdir?
 
Merhaba, Ben 24 yıllık partili yoldaşınız Belgin POYRAZ. 1994 yılında Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında, İzmir Bornova ilçe gençlik örgütümüzde aktif siyasal mücadeleye başladım. Bornova İlçe Gençlik Kolları ve İzmir İl Gençlik Kollarında başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 1994-2004 yıllarında İzmir Bornova İlçe Örgütümüzde, bir Cumhuriyet Kadını olarak mücadele verdim. 2004 yılında evlenip İstanbul’a yerleştim. Çalışma hayatımı ve siyasi mücadelemi birlikte İstanbul’da yürütmeye devam ettim. 2014 yerel seçimlerinde, Sultangazi İlçemizde belediye meclis üyesi adayı oldum. 2015 yılında 35. Olağan İstanbul İl Kongresinde il yönetimine seçildim. Üyesi olmaktan onur duyduğu Cumhuriyet Halk Partimizde, 24 yıllık siyasi mücadelemde verilen her görevi layığıyla yerine getirmeye çalıştım. Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyat Bölümü Mezunuyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Alanında Master yaptım. İngilizce ve Osmanlıca biliyorum. Evli ve 1 kız çocuğu annesiyim. Cumhuriyet değerlerine bağlı bir evlat yetiştiren anne, aydın bir öğretmen-akademisyen ve devrimci mücadeleye gönülden bağlı; Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk kadını için çizdiği yolda ilerleyen bir kadın yoldaşınız olarak, Cumhuriyet Halk Partisi 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olduğumu, büyük bir gururla sizlerle paylaşıyorum. ‘’Haziran güneşi gibi sımsıcak bir zafere hep birlikte ulaşacağız.’’ Saygılarımla Edebiyat Öğretmeni Belgin POYRAZ


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1