Sultangazi

Belediye Başkanı Böyle Olmalı

Hangi İl, İlçe ve Belde de olursa olsun. Kamusal hizmetlerin sorumluluğunu üstlenen en yetkili kişilere Belediye Başkanı diyoruz. Halkın çoğunluğunun oyunu alarak o koltuğu işkal edene değil. O koltuğun hakkını verene iyi bir belediye başkanı denir.

Belediye Başkanı Böyle Olmalı

Okunma: 1119

18 Mayıs 2017 09:59
-A

+A

Karar Alma ve Hayata Geçirmede Etkili Olmalı

 

Belediye Başkanı “ topluma örnek olacak bir kişiliğe sahip olmalı. Karar alma ve hayata geçirme sürecinde etkili olmalı. Misyon ve vizyon sahibi olmalı. Azimli, başarılı ve bilgili olmalı. Halkın içinde biri olmalı. Söz ve davranışları ile bunu kuvvetlendirmelidir. Elindekini korumak yerine daha ileriye taşımayı amaç edinmelidir. Proje üretme hayalleri olmalıdır. Sözüne güvenilir olmalıdır.  


Sadece kendini seçenleri değil, bütün toplumu temsil ettiğinin bilincinde olmalı ve buna göre de hizmetleri yürütmelidir.

Herkesin Belediye Başkanı Olmalı

Seçildikten sonra sadece o partiyi değil bütün halkı temsil ettiğinin farkında olmalıdır. Hangi türlü olursa olsun kişiler arasında ayrımcılık yapmamalıdır. Tüm çalışanlara aynı mesafede olmalıdır. Devletin parasını kendi parasından iyi kullanmalı ve muhafazasına çalışmalıdır. İmkânsızlık bahanesine sığınmamalıdır. Eleştirileri dinlemeli ve olumlu ve olumsuz tenkitleri, bilgi bankasında toplayıp, meclis grubu ile paylaşıp  doğru  ve yanlış olan tenkitlere, saygı duyup teşekkür etmeli ve bunlardan istifade etmelidir.

Halkın Dertleri ile Dertlenen Olmalı

Saydığımız bütün bu özellikler 2009 yılında Sultangazi halkının teveccühünü kazanan Cahit Altunay’dan başkası değildir. Halkın dertleriyle dertlenen, üzüntüleriyle kederlenen bir kişilik Altunay. “ Hayalleri büyük olanların, hedefleri de büyük olur” anlayışıyla çıktığı bu kutlu yolda 8 yılda herkesin gıpta ile baktığı çok sayıda projeyi hayata geçirdi.

Taş Ocaklarının Kapanmasını En Çok O İstiyor

Sultangazililerin en çok rahatsızlık duyduğu sorunların başında gelen taş ocaklarına en çok o karşı çıktı. Kapanması yönünde defalarca Ankara yollarını aşındırdı. En azından tozun azaltılması yönünde rehabilitasyon çalışmalarının yapılması için çok çalıştı. Taş ocaklarının çevresine yüksek duvarlar örülmesi yönünde girişimlerde bulundu. Kamyonların tünellerle yer altından çalışması yönünde önemli adımlar attı. Bu yönlü projeler hazırlanmaktadır.

O Koltuğun Hakkını Veriyor

2009 yılında hak ederek oturduğu o koltuğun fazlası ile hakkını verdi. Kapalı Pazar alanlarıyla İstanbul’da örnek belediye olmaya hak kazandı. Sultangazi Kent ormanlarıyla ödül üstüne ödül aldı. Kültür merkezleriyle halkın sosyal ve kültürel gelişimine katkı sundu. Onlarca aile sağlık merkezini kurarak halk sağlığına önem verdi. Yeni okullar açarak eğitimde hamleler gerçekleştirdi. Çocuk parkları ve yeşil alanı kat kat artırdı. Olimpik yüzme havuzu bitmek üzere, Sultangazi’ye üç üniversite kazandırdı. Yapımına başlanıyor. 600 yataklı devlet hastanesinin bitimine sayılı günler kaldı. Daha sayamadığımız binlerce hizmet.

Halka sorun değil, çözüm için o koltukta

Üçüncü boğaz köprüsüne bağlantı yolu olarak yapımına başlanan çevre yolu, Gazi Mahallesi merkezinde geçerek binlerce binanın yıkılması söz konusuyken, mecliste muhalefet partisinin görüşlerine de başvurarak halkın malına zarar vermeden tünelle yolun yerleşim yerlerinin altından geçirilerek çözümler üretildi. Tünel çalışması Alibey barajı kapaklarının hemen yanında hız kesmeden devam ediyor.

Halkın bağrına bastığı Altunay, çalışmalarına hız kesmeden aşkla devam ediyor. Ekibi ile uyum içerisinde çalışan Altunay, Sultangazi için büyük bir şans. Önümüzdeki günlerde yeni projelerle gündeme gelecek Altunay’a başarılar diliyoruz.  

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Masal 18 Mayıs 2017 15:19

Birde tirnak gazisi anlasa hasetinden catliyor himbil 😊

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku