• Diğer

Sultangazi

Battalbey Çiğköfte Festivale Damgasını Vurdu

Adıyaman Belediyesi ve İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkârlar Derneği işbirliğiyle Adıyaman kalesi eteğinde düzenlenen festivale Battalbey çiğköfte damgasını vurdu.

Battalbey Çiğköfte Festivale Damgasını Vurdu

Okunma: 917

14 Ekim 2018 00:31
-A

+A

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Festivalde Battalbey Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak ve Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, çiğ köfte yoğurdu. Sait Aybak vatandaşlara kendi elleriyle çiğ köfte ikram etti.Battalbey Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak, çiğ köftenin tescillenmesinin önemine değindi. Çiğ köftenin Adıyaman'ın dünyada tanıtılmasına ciddi katkıda bulunduğunu belirten Aybak, festivalin hayırlı olmasını diledi. Aybak, Türkiye'de ortalama 30 bin çiğ köfte satış noktasının bulunduğunu söyledi."100 binleri aşan istihdam sağlıyoruz. Hem sanayi sektörüne hem de tarım sektörüne çok büyük katkı sunuyoruz. Çiğ köfte sektörünün yüzde 85'i Adıyamanlılardır." diyen Aybak, dernek olarak çiğ köftenin tescilini Adıyaman'a kazandırdıklarını aktardı.

Aybak, Festivalden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, ÇİĞDER olarak çiğ köftenin tescilini Adıyaman'a kazandırdıklarını aktardı. Bu konuda büyük mücadeleler verdiklerini aktaran Aybak, festivalin uluslararası boyutlara taşınmasını temenni etti.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1