• Diğer

Sultangazi

Başkan Hüseyin Sevinçtekin, Verdiği Sözü Tuttu

Adıyaman Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin Verdiği sözü tuttu. Sevinçtekin beraberindeki heyetle birlikte depremin vurduğu Adıyaman’da incelemelerde bulundu, vatandaşların acısını paylaştı.

Başkan Hüseyin Sevinçtekin, Verdiği Sözü Tuttu

Okunma: 2370

16 Şubat 2020 01:20
-A

+A

Adıyaman Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin Verdiği sözü tuttu. Sevinçtekin beraberindeki heyetle birlikte depremin vurduğu Adıyaman’da incelemelerde bulundu, vatandaşların acısını paylaştı.


 
Deprem bölgesinde bulunan gazetecilerde açıklama yapan Sevinçtekin. “Bu tür haberleri alınca çok üzülüyoruz. Ama bir başka boyutu da var.  Üzülmek değil de bizim esasen, çok hissetmediğimiz günlerde ne yaptığımız çok önemli. Deprem, her ne kadar gerçeğimiz olsa da, çok hızlı unutabiliyoruz. Bunu unutmamak adına, hepimiz sorumluyuz. Hepimiz, sorumluluk sahibi makamlardayız. Belli ki konu, sadece Elazığ ve Malatya değil; bugün Adıyaman’dayız. Yarın Ege’de olabiliriz. Deprem bölgesinde bulunan şehirlerimizin başka hiçbir önceliği yok” sözleriyle dile getirdi. “Görüyorum ki, ülkemizin, devletimizin, bütün kamu kurumlarının arama-kurtarma ekipleri, burada gönül gönüle, el ele hizmet ediyorlar” dedi.


 
Adıyaman Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, ziyaret sonrası şunları dile getirdi. “  Merkez üstü Elazığ ve Malatya olan ama Adıyaman Gerger ve Sincik ilçelerimizin de ciddi şekilde etkilendiği depremde öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralı olanlara acil şifalar diliyorum. En Başında depremin olduğu günün sabahından bu yana, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Bakanlarımız Adıyaman özelinde de başta Sayın Valimiz olmak üzere bütün Milletvekillerimiz diğer tüm kurum ve kuruluşlarımız depremin hemen sabahında vatandaşlarımızın yanında olmuşlardır.
 

 
Biz de sivil toplum örgütleri olarak Adıyaman DERNEKLER FEDERASYONU olarak hemşerilerimizin sorunlarını yakından görmek adına Sincik ve Gerger ilçemize geldik. Elimizden gelen ufakta olsa nakdi yardımda bulunduk.  Sincik ilçemizde köylerimizin yolları kapalı olduğundan köylere ulaşamadık.  Bilgileri belediye başkanımızdan aldık. Ama bugün Gerger yollarının açılması ile birlikte oradaki hemşerilerimizi ziyaret ettik. Önümüzdeki hafta İstanbul’da tüm dernek başkanlarımızla yapacağımız istişare toplantısında Adıyaman dernekler federasyonu olarak yapabileceğimiz tüm yardımları bu iki ilçemize en yakın zamanda ulaştıracağız” dedi.

 Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku