• Diğer

Sultangazi

Başkan Dursun, Muhtarlar Gününü Kutladı

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun 19 Ekim Muhtarlar gününde daha önce hazırlanan bir görüşme dolayısıyla İstanbul dışında olduğu için Bugün Muhtarlar Gününü kutladı.

Başkan Dursun, Muhtarlar Gününü Kutladı

Okunma: 265

23 Ekim 2019 08:05
-A

+A

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mahalle muhtarlarının oluşturduğu Sultangazi Muhtarlar Dernek Üyeleriyle bir araya geldi.

Sultangazi Belediyesi Menekşe Nikah salonunda düzenlenen kokteyllide bir araya gelen mahalle muhtarlarına Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu ev sahipliği yaptı.


Ben Kaymakamı Göndere cem Dedim Kaymakam Beli Gönderdi

Dört dönem Muhtarlık yapan Sultangazi Muhtarlar Derneği, Cebeci Mahallesi Eski Muhtarı Zeki Yıldız, Muhtarlık sürecimde 5 Belediye Başkanı, Altı Kaymakamla görev yaptım. Ben bu kaymakamı da göndere cem dedim olmadı. Kaymakam Uğur Kalkar beni yolcu etti. Ben yarın Sultangazi Muhtarlar Dernek başkanlığından da veda ediyorum. Bundan böyle Muhtarlarımızın emrindeyim. Yapabileceğim bir şey varsa seve seve göreve hazırım” dedi. 


Süleyman Yiğitoğlu, Hep Birlikte Güzel İşlere İmza Atacağız

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, “ Muhtarların hem milleti hem de devleti temsil ederek, önemli bir hizmet yürüttüklerini ifade etti. Hep birlikte güzel işlere imza atacaklarını yürekten inandığını belirtti. Sultangazi’de muhtarlarla birlikte çok güzel bir ahengin yakalandığını vurgulayan İlçe Başkanı Yiğitoğlu  19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dilekleriyle kutladığını belirtti.


Av. Abdurrahman Dursun, Birlikte Yol Yürüyeceğiz
 
Burada günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, muhtarlarla sık sık bir araya geldiğini belirterek, “Bundan sonra da gerek toplu gerekse gruplar halinde bir araya gelmeye devam edeceğiz. Sultangazi’nin sorunlarını hep birlikte değerlendirmeye, istişare etmeye açık olacağımızı söylemiştik. Birlikte yol yürümeye devam edeceğiz.” dedi.


 
Seçimde verdiğimiz Sözleri Yerine getireceğiz
 
Muhtarlık seçimlerinin eskiye göre daha zor olduğuna dikkat çeken Dursun, “Muhtarlık seçimlerinin eskiye göre çok daha zor olduğunun farkındayım. Bu, demokrasimiz açısından güzel bir durum. Ancak çok adaylı seçimlerde çok da vaat ortaya konuldu. O nedenle yeni seçilen muhtarlarımızın bir kısmı onurlu insanlar olarak verdikleri sözleri yerine getirmek istiyorlar. Bundan dolayı zaman zaman telaş yaşandığını görüyorum. Bizim de verdiğimiz birçok söz var. Elbette hem belediye başkanı olarak bizler, hem mahalle muhtarlarımız, Sultangazi’ye karşı sözlerimizi yerine getireceğiz. Ancak bundan dolayı acele etmeyelim, doğru kararlar alarak bunları yapalım. Benim ve sizlerin verdiği sözler ne kadar gerçekleşirse Sultangazi’miz bundan o kadar kazançlı çıkar.” diye konuştu.


 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku