• Diğer

Sultangazi

Başkan Altunay’dan Ramazan Bayramı Mesajı

Saygıdeğer Sultangazili Hemşehrilerim. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha geride bırakarak bayrama kavuştuk. Mübarek Ramazan Bayramınızı can-ı gönülden tebrik ediyorum.

Başkan Altunay’dan Ramazan Bayramı Mesajı

Okunma: 246

15 Haziran 2018 11:24
-A

+A

Bir ay boyunca bir büyük kardeşlik iklimini, dayanışmayı, kaynaşmayı, yardımlaşmayı hep birlikte yaşadık. Şehrimizde, mahallemizde, akrabalarımızla, komşularımızla, kardeşlerimizle, ihtiyaç sahipleriyle, ekmeğimizi, suyumuzu bölüştük.

Nihayet, bayramımızı da idrak ediyoruz. Bayramlar, Rabbimizin bir nimeti olmasının yanı sıra, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimızı yenilemek için de önemli bir fırsattır.

Sultangazi Belediyesi olarak bu yıl ki Ramazan temamızı Kudüs olarak belirledik. "Ramazanın bereketini birlikte paylaşıyor, Kudüs'ün manevi iklimini Sultangazi'de yaşıyoruz" sloganı ile Ramazan etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Kudüs’ün geçmişten günümüze kadar gelen süreci ve Kudüs'te yer alan eserler ilçemizde tasvir edilirken, burada yaşanılan zulmü ve Filistin halkının mücadelesini anlatan sergiler düzenledik. Etkinlikler kapsamında hemşehri dernekleriyle beraber, Filistin ve Arap dünyasının önde gelen isimlerini ağırladık. Bu isimler arasında Filistin özgürlük hareketinin öncülerinden Halid Meşal de yer aldı.

Atatürk Bulvarı üzerinde kurduğumuz kültür çadırında ise geleneksel Ramazan gösterilerini sunduk. Mahallemiz de açtığımız sokak iftarlarıyla Ramazan ayının bereketini tüm ilçe halkıyla paylaştık. İlçenin farklı noktalarına hizmete sunduğumuz çorba çeşmelerinden onbinlerce kişiye çorba ile iftariyelik ikramı yaptık.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve İslam dünyasının bayramını tebrik ediyorum. Ramazan Bayramının tüm gönüllere, hanelere, ülkemize ve İslam dünyasına huzur, saadet, selamet getirmesini diliyorum.

Cahit ALTUNAY / Belediye Başkanı

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1