• Diğer

Sultangazi

Başkan Altunay, Orucunu Habipler Cem evi’nde açtı

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Muharrem yassı matem ayı dolayısıyla Habipler Cem Evi’de gerçekleşen oruç açma programına katıldı.

Başkan Altunay, Orucunu Habipler Cem evi’nde açtı

Okunma: 371

21 Eylül 2018 09:08
-A

+A

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Muharrem ayı dolayısıyla Habipler Cem Evi’ne konuk olarak Muharrem yassı matem ayı orucunu canlarla birlikte açtı. Habipler Cem Evi’de Muharrem ayının anlam ve önemini içeren, birlik ve kardeşliğe vurgu yapıldı.


 
Altunay, Birlik ve Beraberlik Çağrısı Yaptı
 
Altunay, Türkiye’nin hassas bir dönemden geçtiğini anlatarak, toplumsal kardeşliğe katkı sunmak için herkese görev düştüğü vurgulandı. Anadolu coğrafyasının her köşesinden Sultangazi’ye gelen halkımızın en büyük zenginlik olduğunu da söyleyen Altunay, “Sultangazi’de ki bu güzel kardeşliğin sonsuza kadar sürmesi için bizler gerekli hassasiyeti gösteriyoruz” açıklamasını yaptı.


 
Habipler Cem Evi Başkanı Orhan Satılmış 
 
Habipler Cem Evi’nde açılan oruçlar ve edilen dualarla birlikte kısa bir açıklama yapan Habipler Cem Evi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Satılmış, zalimlerin karşısında Hz. Hüseyin gibi duruş sergilemenin dünya üzerinde çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın Cem Evleri’ne ve Alevi vatandaşlara verdiği destekler takdirle karşılandı. Muharrem ayının önemine ilişkin değerlendirmeler yapılırken, Yezid bir kez daha lanetlendi.

 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1